• Krátkometrážní

Tichý dům (2010)

Oceňuji především tři exceletní lekačky, které se mnou pěkně zamávaly a nápad natočit tento film bez střihu. S hodnocením ale nemůžu nahoru, protože film absolutně postrádá logiku a slabé vyvrcholení příběhu s ohranou pointou. Ale účel splnil a slušně vyděsil.

Undocumented (2010)

O malinko lepší než Territories. Škoda jen toho závěru ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc. Přesto ale napínavá a občas brutálnější podívaná.

Dům u jezera (2006)

Zde mi chybělo trochu více emocí a přesto, že mám tuto dvojci rád mě zde Sandra nepřišla moc přesvědčivá. Co ale musím pochválit je celkem originální příběh u kterého jsem párkrát nevěděl co se děje a hlavně Rachel Portman a její úžasný cit pro hudbu. Silnější 3˙.

Next (2007)

Toto dílo jsem nevyhledal sám, ale byl jsem nucen na něj dívat v autobuse při cestě na zápas. To kvalitě snímku určitě nepohlo ale nebylo to co by mi vadilo nejvíc. Film má výborný námět a Julianne Moore, to jsou ale všechny klady snímku. Celé je to nudné, zbytečné a nelogické. Nakonec bych chtěl ještě zmínit hrozný Cageův účes.

Labyrint (1986)

V tomto Labyrintu jsem se cítil jako doma. Milé fantasy se sympatickou Jennifer Connelly, tolika zajímavými nápady a přímočarým příběhem. Musím pochválit i velmi dobré zpracování skříktků a všech různých kreatur. Jediné co zde být nemuselo byly ty hudební části ale přihmouřím oči a po dlouhé době šoupnu plný počet. Kdo ví jak by to dopadlo, kdybych to viděl ještě jako dítě.

Krajina přílivu (2005)

Zkrátka šálek mého čaje. Trošku mi vadil slabší příběh a malé množství postav ale jinak jsem byl velmi spokojen. Jodelle Ferland byla výborná a v jedenácti utáhla celý film. Gilliamův styl je hodně poznat jak originálností tak dost černým humorem.

Bitevní loď (2012)

Dlouho jsem neviděl tak nesympatický výběr herců jako zde a to nenarážím na Rihannu, která mi vadila skoro nejméně. Děj je nudný, většinou se nic neděje jen střelba z jedné lodi na druhou vesmírnou loď a pořád dokola. Nečekal jsem nic a taky jsem nic nedostal. Liame čemu jsi se to proboha upsal?

VIP 2 - Jack se vrací (2001)

V jedničce hrála opice aspoň hokej. Pokračování nemělo vůbec vzniknout. Jednu dávám právě za výkon opice.

Nenávist (1995)

IMDb Top 250 plus Vincent Cassel v roli drzého floutka? Tak to si nechám líbit. Příběh tří kluků z pařížského předměstí s docela silným koncem. Za zmíňku stojí ještě pár zapamatovánihodných scén, například skvělý počáteční taneček Vincenta, zrcadlo nebo Asterix :-)

Moneyball (2011)

Povinnost pro všechny, kteří se sportu naplno věnují nebo i pro ty, kteří ho aktivně sledují a zajímají se o něj. Brad Pitt se parádně vžil do role nadšence Billyho Banea a já mu věřil úplně všechno. Film obsahuje i několik dojemných scén jako Hatterbergův odpal nebo závěrečná scéna v autě. Baseball byl pro mě do této doby absolutně nezajímavý sport a já už díky Moneyballu vím proč je v USA tak populární a děkuji mu, že jsem mohl nahlédnou do zázemí a celkové organizace nejslavnějších týmů.