• Krátkometrážní

Hostel II (2007)

Určitě lepší než jednička. Sice trochu buranský ale já se bavil celou dobu. Dvě sympatické hlavní hrdinky a výborné charaktery dvou amerických mučitelů. Dialogy zábavné a pohled na celou organizaci je zajímavý. Do toho česko-slovenská folklorní hudba. Eli Roth to natočil po svém a největší škoda je, že prodal práva na třetí díl.

Hostel (2005)

Hostel mezi nejhoršími filmy? Ani náhodou. Musím se smát, když vidím že tenhle film má skoro 13000 hodnocení tak potom se tomu ani nedivím.

Uninhabited (2010)

Hrůza a děs. Absolutně bez nápadu, hrozný scénář a několikrát vykrádačka Blair Witch. Herci moc moc špatní a dialogy asi jak od osmiletých dětí. Jediný za co stojí řeč je pěkné prostředí a jedna ostnatá ryba.

Proposition (2005)

Westerny jsem neměl nikdy moc v lásce a ani tento snímek na mě nějak extra dojem neudělal. Žádný hlubší zážitek ani emoce se nekonaly. Divné vypravění příběhu ani poetika v něm se mě nijak zvlášť nedotkly. Charakterům postav jsem taky neuvěřil až na kapitána Stenlyho a jeho ženu. Z herců jasně nejlepší Ray Winstone s Emily Watson plus pěkné záběry kamery a občas atmosféra zachraňují aspoň hodně slabý průměr.

Hodiny (2002)

Herecký koncert, kterému podle mého názoru vévodí Julianne Moore, která bohužel neproměnila ani čtvrtou nominaci. Nicole taky výborná a Oscara si určitě zasloužila. Šokující konec mě asi jako většinu nenechal klidným.

Poslední Mohykán (1992)

Snímek s nejhezčím soundtrackem co jsem kdy v životě slyšel. A pravděpodobně s nejemotivnějším poslední desetiminutovkou co jsem kdy viděl. Od upálení Duncana až do konce jsem skoro nedýchal. Manna moc nemusím ale tohle se mu dost povedlo.

Ondine (2009)

Netradiční pohádkový příběh o jednom rybáři, kterému štěstí nepřeje až do doby, kdy z moře vyloví jednu krásnou vílu. Úžasná ukázka irské krajiny a života v ní. A já na tu vílu věřil skoro celý film :)

Poslední samuraj (2003)

Tomuto velkofilmu vévodí snad nejkrásnější soundtrack, který kdy Hans Zimmer složil. Krásná kamera, obrovská výprava jak je u Edwarda Zwicka zvykem a užasná dvojka Cruise a Wetanabe. Úžasné jsou taky dost reálné a hlavně přehledné bojové scény. Ale o boji tento snímek vůbec není, je hlavně o životě samurajů a smyslu života. Takhle má vypadat pořádný velkofilm. PS: Co se stalo s těmi řeky u Thermopyl? Ani jeden to nepřežil...

Náš den přijde (2010)

Konečně Cassel po Zvrácený dostal roli kterou si představuju. Absolutně šílený film, který popisuje nepředvídatelnou a zvrhlou cestu dvou lidí, jeden znuděný svojí prací a druhý jak se v obsahu píše zrzavý budižkničemu na útěku z domu. Hudba po celý film je dokonalá, zvláště nakonci při scéně s balonem je úchvatná. Sice trochu depresivní ale neskutečně SVOBODNÝ film.

Hrůzná minulost (2012)

Dost slabá duchařina s hodně zmateným začátkem i příběhem. Divné chování všech postav mě dost vadilo. Plusem jsou tak dvě excelentní lekačky a sympatická hlavní hrdinka.