Posel budoucnosti (1997)

Drvivá vačšina hodnotení, ktoré som čítal, tento film zatracuje. Ja si však myslím, že ide skôr o davovú psychózu. Prišiel tesne po naozajstnom prepadáku (Vodný svet), ale podľa mňa je "The Postman" jeden z najlepších Costnerových filmov. Je síce dlhý (čo od Costnera nieje :o) ), ale na rozdiel od iných snímkov nemôžem povedať, že by som sa pri jeho sledovaní vyložene nudil (a videl som ho už aj o druhej v noci). Vychádza z adaptácie knižnej predlohy, ktorej sa do veľkej miery snaží držať (preto tá jeho dĺžka). Osobne si myslím, že len veľmi málo filmov je lepších ako ich knižné predlohy. The Postman je však minimálne taký dobrý ako kniha (Brin David - The Postman), z ktorej vychádza. Kritici, ktorých je tu neúrekom by si mali v prvom rade uvedomiť, koľko skutočne dobrých postapokalyptických filmov vzniklo za posledné desaťročia. Dovolím si tvrdiť, že by sme ich mohli zrátať na prstoch dvoch rúk. The Postman určite nie je dokonalý (prehnaný patriotizmus ku koncu), ale ja mám tento film zaradený vo svojej súkromnej sieni slávy tohto špeciálneho žánru. Poctivých 80% P.S. Chápem, že nie každý je prívržencom postapo, ale potom by sa drahí komentátori mohli zdržať hodnotení typu odpad a 1*. Ja tiež nehodnotím filmy typu - Fast and the Furious, -, alebo iné filmy mne nesympatických žánrov. Po prvé lebo ich cielene nevyhľadávam a po druhé moje hodnotenie by bolo krajne neobjektívne ;o)