Duna (2021)

Imperátor, to jako vážně? Sci-fi tohohle rázu mě nebaví, nikdy nebavilo a bavit nebude (asi protože jde o fantasy pohádku o princi, co jde na zkušenou do světa). Vládnoucí rody, sny, osudová předurčenost, náboženství, tradice a vyvolenej hezounek ze starejch pověstí. Ani kapka krve, planety i postavy bez života, hadička do nosu a 3 nezábavný něco jako akční scény (abyste rozumněli, akci bych klidně vypustil úplně, protože je zcela sterilní). Hromada nudy. Nemám rád pohádky. Dovedu si ale představit, že seriál by mohl být násobně lepší. A i tu opěvovanou hudbu jsem nějak přeslechl. Slibuju, že se znovu podívám na Lynche.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Je to dobrý, ale scénáristi by si měli naposlouchat, jak lidé v realitě mluví a režisér by do tohohle snad taky asi mohl (a měl) zasahovat.  Nikdo, nikdo nejede za "nadřízeným z vojny" (označoval by ho hodností) a takových renonců je v každým díle asi 10.

Zóna zájmu (2023)

Strašně namyšlenej "dokument" o podlidech. Je to silný, nepříjemný, ale prázdný.

Avatar: The Way of Water (2022)

Škoda, že je to jen klasická akční píčovina. Nebejt tý poslední třetiny, tak dávám klidně 5*, už jen za technickou stránku.

Sněžné bratrstvo (2023)

Z  mýho pohledu tomu strašně ubližuje, že od začátku víte co se bude dít a jak to dopadne. Obírání masíčka z hrudního koše included.

Legenda o Kašparu Hauserovi (2012)

Yeah, all right. Kaspar Hauser. Šerif, kněz, dealer, chlap s mulou, vévodkyně a děvka. Hodinu a půl dlouhej klip k pětiminutový skladbě Poison Lips. Statická kamera, divný prostředí, ještě divnější všechno a černobílost. Ty exteriéry jsou naprosto boží!

Gauneři (1992)

Skvělej biják. Jsem regulérně nadšenej. Soukromá podivnost: Viděno až v r. 2024. Sám, doma, v originále a v "kino setupu" (240cm obraz na zdi z gauče na vzdálenost 3m). Skvělej biják. Pohlcení od povídání o Madonně až do posledního záběru. Taková další historka z Pulp Fiction. A možná i nejlepší. To si ještě trochu nechám projít hlavou.

Viva La Dirt League (2011) (seriál)

Tohle ja absolutní zábava! Pro nerdy povinnost!