Ženy v pokušení (2010)

U českých filmů (obzvlášť komedií) jsem po posledních zkušenostech hodně opatrný a vlastně od nich čekám jen to nejhorší :-) Tento mně ale překvapil tím, že to nebylo zas až tak strašný. Příjemně se na to koukalo, oceňuju hlavně to, že se zde netlačilo tolik na pilu. Hodně se povedlo herecké obsazení a i herecké výkony jsou příjemným překvapením. Celkově se dá říct, že je to celkem civilní a kultivovaný film. Což po umělých a vykalkulovaných "komediích" Poledňákové, Janáka a dalších je příjemná změna.... - 75%

Osudové peníze (2010) (TV film)

Nezajímavé, hlavní hrdinka mi lezla celou dobu na nervy. Čekal jsem, co se stane a nestalo se vlastně nic... Sledování tohoto rozvláčného vyprávění byla ztráta času - 30%

Pan Nikdo (2009)

Dobrý nápad, vynikající kamera, ještě lepší hudba. I když je tady filmu vytýkaná přílišná jednoduchost, já bych naopak byl pro zjednodušení a zkrácení a byl bych úplně spokojený. Udržet hlavní dějovou linii a nápad... Přidávat do toho všechny ty ingredience z fyziky, mystična, psychotroniky,x rozměrnosti vesmíru atd. mi přišlo na jeden film až zbytečný. Přesto po shlédnutí zanechá dost otázek na zamyšlení. A ta hudba spolu s vizuální stránkou filmu je nezapomenutelná... 70%

Tři králové (1999)

Opravdu zvláštní film, netradičně pojatý, neobvykle nasnímaný, super kamera .... Trošku se to táhne, ale jinak je to velice zajímavý film. Pomalu si už začínám zvykat, že Clooney hraje v každým druhým filmu dost svérázný týpky :-) Hodně mi to připomínalo Muže, co zírají na kozy... Skrze vtipné momenty ještě více vystupuje nesmyslnost války. "Kuvajt vydal prohlášení, že nějaké zlato chybí" :-) 80%

Láska a smrt (1975)

Dokonalost. "A co když žádný Bůh není, Sonjo? Co když jsme jen tlupa absurdních lidiček, která jen tak pobíhá bez jakéhokoli cíle?" 100%

Mladí muži za pultem (1994)

Clerk 2 hodnotím výše, ale ani "jednička" není špatná. Jedná se o skoro "divadelní" konverzační komedii, co vše se může stát během jednoho dne v prodejně, kde Dante "dneska ani vůbec neměl bejt". Nejvíc ze všeho z toho je cítit radost z tvorby, dílko je to velmi lehké, svižné, svým zvláštním způsobem filozofické, dost mně bavilo se na to koukat... Musíte ale samozřejmě přistoupit a naladit se na styl Kevina Smithe. Některé scény jsou až geniální, např. když se Dave s Randalem poperou, když chce zákazník pustit na WC, pořád něco vyžaduje a Dave mu to neumí odmítnout, scéna/nescéna na pohřbu atd. Musím se na to podívat ještě jednou a ocením to asi ještě víc... 80%

Goyovy přízraky (2006)

Bylo to takové nedotažené, nepropracované. Jako by Forman honil příliž mnoho zajíců a neměl pak čas propracovat jednotlivé příběhy. Nedošlo tak ani k detailnímu vyobrazení války ve Španělsku, ani k pořádnému ukázání střídání absolutní moci, následného zatracení a odsouzení a opětovného navrácení se do sedla španělské inkvizice, ani osudů malíře Goyi a nakonec ani příběhu dívky Inés nebo bratra Lorenza. S žádnou postavou nemá divák čas se více seznámit a celý film pak postrádá hloubku a možnost ztotožnění se s osudy kohokoli. Možná ani název Goyovi přízraky není úplně šťastný, není zde moc vysvětleno, čím Goya trpěl a proč... Ani vizuální stránka filmu mně moc nezaujala. Jeden ze slabších filmů Miloše Formana. 55%

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Nejdříve jsem viděl A moment to remember a čekal jsem něco podobného. To se ale nedostavilo. Celý film jsem trochu tápal. Závěr tomu dal trochu víc pochopitelnosti, ale výsledný dojem už úplně změnit nedokázal. Není to úplně špatný film, vztah ústřední dvojice hodně neobvyklý, mám rád filmy, kde není všechno podle šablony a jsem rád, že jsem to viděl, ale přesto nemůžu hodnotit víc než 3 hvězdičkami. 65%

Casablanca (1942)

Byl jsem na tento legendární film zvědavý (už kvůli Allenově filmu Zahraj to znovu, Same) a trochu mně zklamal. Datum vzniku snímku je opravdu znát a trochu jsem se nudil. Nic moc se celý film neděje a jen závěr to trochu vylepšuje. 55%

Užívej si, co to jde (2009)

Příjemné, Allenovsky filozofující, vtipné. Jakoby Woody už trochu začínal rekapitulovat celý svůj život a jeho smysl. Trochu mi v tomto filmu chyběl, nevím, jestli by to ještě uhrál, ale některé věty, situace přímo volaly po jeho herectví. Tím nechci říct, že by Larry David byl špatný. Dokonce mi Allena několikrát typickými gesty připomněl. Nevím, jestli to byl záměr ... Možná je celý film trochu přání otcem myšlenky. Moudrost stáří a krása mládí :-) Woody Allen mně opět nezklamal - 80%