• Krátkometrážní

Klukanda (2011)

Výborný námet, aktuálny.. A naozaj dobre spracovaný..

Turínský kůň (2011)

Tento film budete buď milovať, alebo nenávidieť. Polovička sály odíde a polovička zostane prikovaná k sedadlám. Ja som zostala a ešte dlho dom sa nevedela zodvihnúť.. Ak Tarr takto rozmýšľa o svete, je to preňho riadny boj s veternými mlynmi..

Cizinka (2010)

Nikdy som si nemyslela, že toto slovo použijem pri hodnotení filmu.. Ale Cudzinka je naozaj mazľavý film. Mazľavá hudba, mazľavá kamera, mazľavé herecké filmy. Všetko plynie pomaly a Umayno utrpenie sa doslova ťahá celým filmom. Režisér ho nenápadnými prostriedkami doslova hmatateľne zobrazuje. Spokojnosť.

Imaginární lásky (2010)

No asi je to vcelku podarená generačná výpoveď. Akurát že ja nie som fanda tejto very stylish generácie. Myslím, že sa mu vážne podarilo tú generáciu presvedčivo zachytiť (čo mám na sebe je dôležitejšie ako to, že používam prázdne pojmy bez toho, aby som im rozumel, hlavne že som [kúl] a mám dobré vlasy), to mu buď pripísané k dobru..

Bye Bye Shanghai (2008)

Tož takto: z tejto zaujímavej témy sa dalo dostať omnoho viac. V tomto dokumente iba zaujímaví ľudia rozprávajú zaujímavé veci - to môžu kedykoľvek pri káve či vínku. Ak to chce niekto ukazovať na plátne, mal by viac premýšľať, ako to urobí. Režisérka podľa mňa vôbec nemala najmenšie tušenie, ako bude film strihať a čo bude konečným výsledkom, keď sa točil. Ja viem, že pri dokumente je to zložité, ale hoci som do poslednej chvíle čakala na pointu, neodstalo sa mi jej. Nepochopila som ani význam nudných záberov takmer neidentifikovateľných miest, ktoré film dopĺňali. 144 minút bolo jednoducho priveľa a ja som sa už po hodine tešila na koniec. Ani po ňom sa mi bohužiaľ nepodarilo vytvoriť si nejaký komplexný obrázok o téme návratu do vlasti. Jediné plus, ktoré na filme vidím, spočíva v tom, že vôbec túto tému priniesol na české obrazovky. Ja už som sa nad touto témou ale zamýšľala, a tak ma nijak neobohatil. Škoda preškoda..

Vzpomínky hraničářského psa (1998)

Dokument o dejinách železnej opony z pohľadu hraničiarskeho psa je síce vcelku zaujímavý nápad, nie je ale dobre dotiahnutý dokonca. Neviem, som asi zvyknutá na určitú bezprostrednú naivitu, keď ide o rozprávanie príbehu z pohľadu dieťaťa, či zvieraťa. Tento pes bol na mňa jednoducho príliš premúdrelý. Najpôsobivejšie bola spracovaná záverečná sekvencia, keď chudák pes blúznil po prebratí z narkózy.

Městečko ve vesmíru (1984)

Keď som videla Slepé lásky a Ako sa varia dejiny, hovorila som si, aké len originálne inscenovať dokument. A ono to tu už bolo omnoho skôr. Či to sa iba vracia Muž z Aranu? :P Výborné a prečo nie?!

Zkažená mládež (2007)

Keby som sa na toto dielo dívala iba optikou filmárskou, nebola by som až taká nadšená, rozhodne ale ani sklamaná. Na rozdiel od mnohých iných užívateľov sa mi film páčil aj po formálnej stránke, dynamický strih a kamera ma dokázali vtiahnuť do príbehu. Ja mám ale rada hlavne filmy zaoberajúce sa aktuálnou tématikou. A Klass sa takou témou naozaj zaoberá. Rozloženie zodpovednosti a davová psychóza uplatňujúca sa pri šikane nepotrebujú podrobné vykreslenie jednotlivých postáv. Pokiaľ o týchto javoch nevieme, máme zvýšenú tendenciu podliehať im bez ohľadu na náš vek, presvedčenie či hodnoty. Vážim si preto tento snímok aj kvôli jeho edukačnému potenciálu.

Česká RAPublika (2008)

Hej, dokument je to vskutku ok, ty vole, pretože zachytáva českú rap či hip hop scénu (aký je v tom rozdiel, ty vole?) vcelku nápadito. Lenže ja keď kukám na tie hlúpučké tváričky, vole, mám problém ten film dopozerať. Keby som sa vedela odosobniť, snáď by som sa aj zasmiala, ty vole... Tie tri hviezdy sú priemer za formu **** a obsah **, ty vole.

Katka (2009)

Premýšľam o etike vo filme. Celý film som pociťovala silnú túžbu, aby Třestíková Katke konečne niečo povedala. Ten nezúčastnený pohľad ma naozaj zabíjal. Keď k tomu konečne došlo a režisérka sa do filmu vložila svojimi slovami, bola to pre mňa úľava, pretože si dokument s takouto témou (drogy a postupné zabíjanie človeka, ktorý im nedokáže vzdorovať) neviem predstaviť bez osobného vkladu jeho tvorcu. Ja ako divák by som sa tým dostávala do pozície obyčajného voyera, a to mi naozaj nesedí (reality show skutočne nepozerám)...