• Krátkometrážní

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ukecaná průhledná nuda bez akce (a když už je, je příšerná) s trapnými scénami, nezáživným soundtrackem Hanse Zimmera (pořád dokolečka ty samé tóny) a nevtipným Deppem. Změna režiséra nepotěšila, ba naopak - díky režisérovi Chicaga vznikl nejhorší díl už i tak nepovedené série. Alespoň ten konec nebyl nejhorší...

Fontána (2006)

Briliantní, filosofická a (druhá) nejlepší filmová poezie mého života, která dokázala změnit mé filmové vnímání. Fontáně budu navždy dlužný a věrný. "Now and forever, we'll be together." __ Nedokážu si pomoci, ale po několikáté projekci objevuji nové a nové věci, u kterých se pozastavuji. Film vhodný pro psychoanalytické prozkoumání od odborníků a líbí se mi skutečnost, že uživatelé, kteří meditativní Fontánu nepochopili (tradice), se ubírají jiným směrem, než by měli.

Insidious (2010)

Už sakramentsky dlouhou dobu jsem se takhle nebál. Sice ve filmu není zase tolik lekaček (i když ty stojí za to), ale TA atmosféra, která by se dala krájet! Z té "staré paní se závojem" jsem nemohl usnout. :) Rozhodně jeden z nejlepších hororů za poslední dobu.

Lola běží o život (1998)

Německý adrenalinový experiment od Tykwera, který na nás "tasí" co by se stalo, kdyby...škoda jen, že vše kazí nepřesvědčiví (ne)herci...

500 dní se Summer (2009)

Roses are red, violets are blue... Fuck you whore! (Nejlepší neromantická a pravdivá romance.)

Imaginární lásky (2010)

Xavier Dolan podruhé a už dotažen k dokonalosti. Výborné dialogy, kvalitní kamera. Pop-Art, zpomalovačky alá Kar-wai Wong, jde zahlédnout i styl Jean-Luc Godarda, vybroušený soundtrack, hipsteři, pozéři, Adonis, Garrel, cigaretový kouř a takřka stejně starý Xavier Dolan, který má neuvěřitelné nadání. Generační film dnešní doby. Art 21. století.

Útěk do divočiny (2007)

Po každém zhlédnutí mám silné nutkání vzít nohy na ramena a vypadnout pryč, do přírody, vykašlat se na okolní svět, problémy, cokoliv. Nejspolehlivější, skvěle natočené a nasnímané antidepresivum s tou nejlepší myšlenkou, kterou mohla dosavadní filmografie nabídnout, ale hateři se stejně našli.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Quentin Tarantino vzdal poctu exploitatům ze 70.let a tak natočil Death Proof - nechybí dlouhé rozhovory "o ničem", pohled z kufru auta, pohled na ženské nohy (tady si jich užijete až až), luxusní soundtrack a vynikající režie Quentina Tarantina. Film zraje jako víno - čím víckrát ho vidíte, tím více se vám bude líbit - to platí pro zdejší hodnotící, kteří to ohodnotili třemi a méně hvězdami. Doporučuji si sehnat Director´s Cut, protože ten je 1000x lepší. Srážka dvou aut do sebe je více jak geniální!

Rango (2011)

Kromě vynikajícího hlasu Johnnyho Deppa (u kterého bohužel musím říct, že za 3 roky je jeho nejlepší rolí animovaný chameleon) a Billa Nighyho mě potěšilo i cameo Clinta Eastwooda a odkaz na Strach a hnus v Las Vegas.

Ed Wood (1994)

Navždy asi budu děkovat tomuto geniálnímu snímku, protože nebýt jeho, o filmy se nezajímám a nikterak je nevyhledávám. Pánové Depp & Landau (zasloužený Oscar) vynikající, Burtonův nejlepší film.