• Krátkometrážní

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nejoriginálnější nejromantičtější mozaika plná vynikajícího scénáře Charlieho Kaufmana, Gondryho vypiplané režie a báječného soundtracku. Každým zhlédnutím mne dělá film šťastnějším.

Cesta do zatracení (2002)

Film, který chce být za každou cenu líbivý, což mu tedy vychází, ale po shlédnutí si na něj za chvíli ani nevzpomenete. Což se u Americké krásy nestalo. Vizuál pěkný, ale dal by se zmáknout ještě lépe. Nečekal jsem, že po Americké kráse skočí Mendes do mainstreamových klišé. Scéna v dešti je pěkná, ale nezdálo se vám, že ani jedna kulka netrefila Paula Newmana, ale jen jeho muže, kteří stáli blízko něj? Navíc, film nebyl zrovna nabitý rychlým tempem, takže to utíkalo vážně pomalu.

Sbal prachy a vypadni (1998) odpad!

Ani to nebyl nudný jako spíš nezáživný film. "Humor" se mi zdál odporný, herci hráli příšerně - netuším kde je Ritchie vyhrabal, ale ani jeden nehrál dobře. Jako kdyby jenom odříkávávali scénář. Ve filmu byly dobré maximálně tak dva songy, nic jinýho a to je trochu málo na jednu hvězdu. 88% i srovnávání s Tarantinem je výsměch filmografii všeobecně!

Kmotr (1972)

Skvost filmografie to může být jak chce, ale u mě to navždy bude nejpřeceňovanějším filmem/ trilogií v dějinách filmu! 169 minut šílené nudy, kde se "střílí" snad jen 3 minuty. Ovšem ale scénář, režie a hudba jsou za jedničku.

Stvořeni pro lásku (2000)

Stvořeni pro lásku. Uvnitř syrové a kruté. Dojemný, mnou nepopsatelný snímek s určitou poetikou a s tak krásnou vizuální stránkou. Nevzpomenu si na žádného jiného režiséra, který tento styl vizuality zvládá natolik, že i cigaretový kouř je tak úžasný. Hudební doprovod je kapitola sama o sobě. (24. nejlepší film všech dob)

Drive (2011)

Nářezový osmdesátkový art, který musí nakopnout koule každému. Gosling válí a soundtrack je absolutní jízda, stejně jako celý film! Nečekaný kult mladé generace. __ Po 12 letech stále zamilován. Chci to vidět znovu poprvé. 10/10

Moje borůvkové noci (2007)

Malý velký film, krásný a tolik nedoceněný. Wong umí hrozně moc. (Prázdné to není, Wong má nezaměnitelný rukopis a ten ne každému sedne.) 80%

Nezvratný osud 5 (2011) odpad!

Tak špatné až je to vtipné. Nudná úmrtí, vše uhlazené, mladí neherci a natočené tak, jakoby to měl pod palcem Michael Bay se svojí debilní dílničkou ještě debilnějších remaků slavných hororů. Ne, díky.

Rychle a zběsile 5 (2011) odpad!

Ani s nalitym to nic neudělalo. Sračkovitá sračka s ještě sračkovitějším příběhem a scénářem. A tak vysoké hodnocení?! WTF?

Vejdi do prázdna (2009)

Kubrickova Odysea v psychedelickém tripu. Dokonalost.