• Krátkometrážní

Rumový deník (2011)

Se Strachem a hnusem v Las Vegas to má společného tolik, jako asi Star Wars s Vesmírnou odyseou. Pár světlých chvil to mělo (+ Amber Heard), ale jinak to byla jedna velká portoritská nuda. Johnny Depp by měl s herectvím skončit, protože je v háji. Nedokáže už absolutně nic jiného než ty své trapné grimasy ještě trapnějšího Jacka Sparrowa. Jestli se chtěl vrátit k Raolu Dukovi, tak se mu to absolutně nepovedlo. 3/10

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

No nic moc Davide. Po filmařské stránce nemám co vytknout, scénář mi přišel celkem inteligentní, ústřední dvojice (Craig a Mara) dobří a Trent Reznor a Atticus Ross složili opět dechberoucí hudbu. Co ale naplat, když film jako celek vypadá až příliš "zakázkově" a z Fincherova stylu tu příliš nevidím? Nejdepresivnějším zážitkem roku, čímž se chlubí v traileru bych trochu nepřeháněl, jelikož jediné, co tu tak nějak vyvolává mírnou depresi je právě Reznorova hudba. Nominace na Oscara na nejlepší kameru mi přijde celkem zcestná, jelikož zase tolik dobrá není. Úvodní titulky jsou sice pěkné až bondovské, ale nějak nechápu spojitost s filmem. A abych nezapomněl, během filmu jsem se místy pěkně nudil.

Stud (2011)

Videoartová McQueenova výpověď doby; studená, syrová, ale i těžká studie muže, která není pro každého. Moderní umění.

Hluboké hrdlo (1972)

Nejsem pozér, abych dával tomuto lacinému pornu (tzv. kultovní film), z kterého ale totálně smrdí amatérismus, 5 hvězd. Fajn, smál jsem se hláškám (a líbila se hudba), ale nic jiného u tohoto filmu dělat nejde. Vystupují zde ale totálně odporní "herci" a jejich nevyholené pohlaví, u kterých jsem se snad poprvé necítil trapně, když měli sotva 15 centimentrů. :) Každopádně jde vidět, že tvůrci se tak nějak ještě potýkali s normálním filmem, jelikož u erotických scén hraje POUZE! hudba a (chtěně / nechtěně vtipný) konec, v němž měla nehezká Linda Lovelace při orálu (klitoris v krku) orgasmus a u něhož byly bijící zvony. Ale vzdávám hold, že tvůrci měli tu odvahu a uvedli jej do kin.

Barbar (2009)

Před shlédnutím snímku jsem si myslel, že nízké hodnocení je opět nezasloužené. Že ho uživatelé opět nepochopili, ale po shlédnutí si jsem jist, že hodnocení má právem. Neříkám, že je to špatný film - má hypnotickou atmosféru, krásné prostředí a vizualitu, příjemnou Refnovu režii, stylovou brutalitu a sympatického Madse Mikkelsena. Ale tohle všechno nestačí k faktu, že je snímek celkem amatérský a scénář je až moc jednoduchý a kvalitou odpovídá tomu, že jej Refn psal na schodech před vstupem do studia. Ještě že scénář k Driveovi psal někdo jiný.

Válečný kůň (2011) odpad!

Spielberg a jeho naivní kýčovitá sračka s patetickým scénářem o koníčkovi, které nevěříte absolutně nic! - - - Jak tak čtu ty komentáře s 5 hvězdami, protože Spielberg..., kde se dočítám, že MY, kteří dali ODPAD jsme hateři a podobný blbosti, zůstává mi rozum stát. Proti Spielbergovi nic nemám, jen mu nežeru každé hovno, co natočí. Už čtvrtý Indiana Jones byla hrůza, tohle je utrpení. Takže se s těma pózama uklidníme a budeme psát jenom k verbalovi. Zajímavé komentáře: J*A*S*M. - - P.S. - POMO nazval Koně filmovou poezií! Mainstreamový divák se koukám vyzná a navíc uráží poetické filmy.

Jeden musí z kola ven (2011)

Jeden z nejpřehlednějších a nejpromyšlenějších filmů posledních let. Stylisticky i vypravěčsky bezchybné.

U konce s dechem (1960)

Film pro intelektuály. Kult. Jeden z důležitých snímků francouzské nové vlny. Godard a jeho hra se střihy a kamerou. Krásná Jean Seberg a rebel Jean-Paul Belmondo. Genialita.

Andrej Rublev (1966)

Nejdokonalejší filmová báseň Andreje Tarkovského. Syrová, depresivní a náročná. Každý záběr a každá věta má svůj význam a symbol. Andrej Rublev ve mne zraje jak víno - je čím dál tím lepší a lepší. Právem je na listině nejvýznamnějších filmů historie.

Bůh masakru (2011)

Tak tohle mě neuvěřitelně zklamalo. Trailer se mi hrozně moc líbil, nalákal na inteligentní svižnou komedii. Inteligentní to bylo, o tom žádná, ale nejlepší vtipné kousky byly už v traileru, pak už jsem se nezasmál. Místy to bylo dokonce i nudnější, takže 79 minut je i příliš. Herecké obsazení v čele Kate Winslet, Christophera Waltze (nejlepší postava ve filmu) a spol. výtečné. Netuším, jak by film dopadl, nebýt skvělé režie Romana Polanského a tak zvučného hereckého obsazení. 50%.