• Krátkometrážní

Brazil (1985)

Gilliamovo fantazie nezná meze a depresivní to bylo až až, ale celé to bylo šíleně laciné, že tomu víc dát nemůžu. Ale Jackovu masku chci!

Blade Runner (1982)

Nadčasový noir cyberpunk s mrazivou atmosférou. Scottův majstrštyk.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Můj nejoblíbenější film Wese Andersona a zároveň nejcitelnější. Darjeeling Limited má stejně jako všechny Andersonovy filmy úžasnou kameru, režii, absurdní scénář, ale dalo mi to něco víc, než ostatní Andersonovy filmy. Nejspíš je to tím "road movie" prostředím. Miluji ten do puntíku vybavený vlak, ve kterém jsem cítil, že v něm sám jsem, Wesovo zvláštní smysl pro humor a hlavní herecké trio (Adrien Brody boduje!). Nesměl chybět Bill Murray v parádním cameu či Natalie Portman, jejíž pár vteřinovou roli pochopí hlavně ti, kteří viděli Hotel Chevalier. Soundtrack je opět na jedničku a závěr je čistá originalita. Neprávem je v modrých číslech.

Avengers (2012)

Sliby, sliby, sliby. Avengers byl jedním z nejočekávanějších filmů. Těšil jsem se natolik, že jsem mu odpustil tak příšerně drahý lístek do kina. Před filmem běželo několik trailerů, kterým jsem se do té doby vyhýbal. Díky moc. (!) ___ Avengers je nudný film, u kterého se to ale v kině tolik nezdá. Je víceméně o ničem (ten děj byl hrozně slabý), všechny postavy jsou nevýrazné a nevyrovnané (Black Widow je tu neskutečně málo, Iron man klasickej jako vždy, Thor nesympatickej, America to bral vážně a Hulk ze všech nejlepší) , scénář je průhledný a hloupý a jedna akční půl hodina, která naštěstí byla lahůdkou a pastvou pro oči, je na "popcorn" nějak málo. Tohle vyhypeovaný hodnocení je jedno velké wtf, stejně jako záporák Loki, ale někomu to nejspíš stačí. ___ Hodinu po skončení mi celý film vyšumněl z hlavy, že jsem pomalu zapomněl, jak to vlastně dopadlo. P.S. - Jo a třidéčko opět zbytečný. 30%

Apokalypsa (2006)

Myslím, že se zrodilo to nejnáročnější popkulturní zrcadlo, které nikdy nebude doceněno. Přespříliš kontroverzní a komplexní, aby se líbilo jako Donnie Darko.

Hranaři (2011) odpad!

Vemte si 200ti stránkovou knížku, vytrhejte z ní 100 stránek...budete pořádně vědět o čem byla? Tuším něco o zrcadlení dnešní doby. Tak přesně takový jsou Hranaři. Celé to připomínalo videoklip. Jen ve dvou scénkách nehrála hudba! A Jiří Langmajer je skutečně špatný herec, sice se snažil, ale přehrával jako kráva!

Až na krev (2007)

Mistrovské dílo. Takto precizně natočený film jsem už dlouho neviděl. Paul Thomas Anderson se vrhl na starou školu a vznikla syrová spagetti freska, kde dominuje snad nejlepší herecký výkon Daniela Day-Lewise, který nehraje Daniela, on jím je! Kamera lahůdkou, chytrý scénář, technická stránka, výborné prostředí a zajímavá hudba. Konec je třešničkou na dortu.

Tetsuo (1989)

Co se stane, když Japonec natočí míchanici toho nejlepšího z Lynchovy a Cronenbergovy tvorby + něco od Švankmajera? Nejkontroverznější cyberpunková bizarnost, u které se přemýšlet nedá. Jenom sledovat a poslouchat. P.S. - Už dlouho jsem neměl chuť si pustit film znovu jak skončí.

Víra našich otců (2011) (amatérský film)

Velice zajímavý námět, herci nejsou špatní na amatérský počin, ale sledovat Dickovu povídku v českém amatérském provedení je hodně těžké jak píše GodComplex - až bolestivé. Každopádně slušný vizuál a pěkné závěrečné titulky.

Kill Bill (2003)

Tarantinův hold starým japonským filmům a filmům o pomstě. Ostrá dávka brutality, u které se Quentin (homosexuálové, ženy či koňomrdky (čti fanatičky koní), antitarantinofilové nebo tupci, kteří film nepochopili na ní nadávají. Ostatně musejí mít IQ jednooké slepice, jelikož si nedokážu představit, co se jim honilo hlavou než si Kill Bill sehnali a o čem si mysleli, že bude. Pusťte si radši nějakou sluníčkovitou sračku s happy endem.) vyžíval nebo s necenzurovanou cenzurou (černobílý obraz, modré světlo) je tak geniální a odkazy přeplněná, jako každý mistrův film. Divím se, že teprve napotřetí jsem si Kill Bill vol. 1 absolutně užil, ale to bude asi tím, že jsem ho vždycky viděl s alkoholem v krvi.