Dívka na koštěti (1971)

Pěkná crazy komedie,která přináší mnohem zajímavější svět magie než pozdější Harry Potter...

Avatar (2009)

Normálně bych si teda nedovolil komentovat film, který jsem neviděl...ale tady musím udělat výjimku, protože vlastně stačilo kouknout se na trailery a přečíst si komentáře popisující "děj" Avatara. 92% a 11. místo v databázi ČSFD? To se všichni zbláznili? Haló, je tady ještě vůbec někdo, kdo tuší jak by měl vypadat kvalitní film? Nebo jsou tady jen samí nadšenci do kýčovitě barevnejch počítačovejch her? Po shlédnutí: nakonec mě to docela bavilo, je v tom vidět určitá radost z tvorby, jako když si odrostlé dítě hraje v pokojíčku plném barevných hraček, výsledkem je sice film plný klišé, ale přece jen svěží a plný energie. Trochu slabší čtyři.

Ikarie XB 1 (1963)

Vynikající sci-fi - v kontextu české filmové tvorby unikátní počin. Je potřeba se přenést přes jistou naivitu a ideologickou podbarvenost tohoto snímku, abyste si ho mohli naplno vychutnat. Potom ale oceníte sugestivní kameru, atmosférický retro op-artový design, slušnou gradaci napětí a některé téměř hororové scény. Svým způsobem je to lepší než 2001 Vesmírná odyssea.

Dopisy mrtvého (1986)

Pochmurná, temná vize světa po atomové válce, s několika lehkými záblesky naděje. Určitě nejlepší katastrofický film, který jsem kdy viděl.

Moon (2009)

Špatný scénář, nelogický děj plný "PROČ?" momentů...ale přesto je to příjemné sci-fi s kvalitním hereckým výkonem, slušným audiovizuálem a supr robotem, za kterého přidávám jednu hvězdičku navíc.

We Shoot with Love (2009)

Číslo 1: **** Číslo 2: ***** Číslo 3: * Číslo 4: **** Číslo 5: **. Jako celek docela vtipné, příjemně strávených 11 minut.

Gadkie lebedi (2006)

Uf...Tohle je opravdu rozporuplný snímek. Ve vztahu ke knize jde o velmi volnou interpretaci, která nedosahuje hloubky a vypravěčské suverenity originálu. Znalost knihy ale pomáhá zorientovat se v poněkud chaotickém ději filmu. Jako nezávislé dílo to úplně nefunguje hlavně kvůli malému prostoru pro rozvinutí klíčových myšlenek. Atmosféru nicméně Lopushansky buduje vynikající a některé scény ve mě zanechaly silný dojem (vstup do zóny, čekání v krytu, závěrečná scéna...). Ale jo, s odřenýma ušima pět hvězdiček.

Soumrak (2002)

Moc pěkný film, oceňuji zejména citlivou práci s kamerou bez zbytečných parádiček a efektů. Herecké výkony velmi dobré. Jediná věc, za kterou ubírám půl hvězdy, je snad až příliš dobrácký a morálně dokonalý hlavní hrdina...

Ples upírů (1967)

Tak tady někdo opravdu šlápl vedle a já jako divák jsem to nebyl...Nezvládnutý film s docela slibným námětem, ve kterém je strašné úplně všechno kromě krásné Sharon Tate.

Zombieland (2009)

Docela jsem se bavil, i když občas jsem přeskočil o pár minutek dopředu rychloposuvem...Oceňuji vtipnou hru s klišé zombie filmů a hlavně výborné scény v zábavním parku. Slabší 4*.