Všichni dobří rodáci (1968)

...názorná ukázka toho, co se stane s vesnicí a starými kamarády po příchodu "spravedlivého" (a)socialismu.

To (1990) (TV film)

Jelikož to je televizní film, tak bylo dost věcí osekáno, ale zase na televizní podmínky slušně a se snahou zpracováno. Snímek má skoro tři hodiny, takže napětí je minimální a konec ve mě spíš vyvolával úsměv, než strach. Celkově mi film příšel jako čára na kardiogramu, na kterém se občas vyšvihne křivka, kterou nestíhá monitor a pak se vše zase dostane na nudou čáru. ( tou křivkou je myšlen Tim Curry, který předvádí kolosální klaunskou zrůdu, dětskou noční můru, jediný strašidelný bod celého filmu). Kdybych to viděl jako dítě, tak probdím tři noci. Když jsem to viděl jako dospělí, málem mě to chvílemi uspávalo.

Pět překážek (2003)

Pět zpracování jednoho filmu. Pět odlišných úhlů pohledu na to samé. Tvarováno pomocí tvůrčích překážek. Lars "školí" svého dřívějšího učitele a jakoby mu dává lekci. Nejvíc se mi líbilo první a animované zpracování -> bezkonkurenční, zbytek slabší. Celkově se mi líbí i nápad filmu jako takového. Dokumentární formou uděláno jakési tvůrčí sebezpytování. Lars je zásadovej a tvrdej démon. Celkově na mě film působyl dost uvolněně a příjemně, což je u Larse překvapující, i když on sám režíroval minimálně. Podle mě jeden z nejlepších filmových "experimentů".

Moucha (1986)

Výkon béčkového Jeffa Goldbluma mě mile překvapil a jeho postupná transformace v hnusné monstrum byla dokonalá. Konec, kdy se rozpůlená moucha plazí po zemi a chce skončit svoje genetické utrpení nemá chybu.

Samuraj (2003)

Drama, vtip, pomsta, efektní souboje, samurajská hrdost, prohnilost šéfů gangů, spravedlnost, litry digitální krve, Skvělý příběh.

Ils (2006)

Luxus!

Tajemství (2006)

Nechutná mainstremová forma a vypravěčské podání dokumentu mě neuvěřitelně odrazovalo a místy dokonce parodovalo téma, o kterém dokument vypráví a chce na onu věc poukázat, navíc je to neuvěřitelně rozkecané. Veškerý obsah by se dal odvyprávět za 40 minut maximálně. Co se týče obsahu nemám slov. Určitě na tom něco je a kdo to popírá je ignorant.

Sám proti všem (1998)

Znechucení z vlastního života už začíná zasahovat do hranice šílenství. Řezník nesnáší svojí manželku a její matku. Je mu nanic ze života s nimi. Nečekal že takhle skončí. Když se setkává se zážitkem, kdy vidí společně se sestrou umírat člověka, doprovodí zhroucenou mladou sestřičku domů. Stará drbna náhodou doprovod vidí a vše řekne jeho ženě a od té doby se roztočí kolotoč událostí, který hrdina nese jako chlap, ale jeho vnitřní hlas to vidí jinak! Zmlátí a opustí svou ženu, nic nemá, jede do Paříže, snaží se nějak protlouct, ale neúspěšně. Má pocit, že mu všichni házejí klacky pod nohy, vnímají ho jako onuci, která o všechno přišla a ted paralizuje a žebrá o práci. Jediné co ho drží při životě je jeho němá dcera u které mu vnitřní hlas napovídá, že by měl jí i sebe zabít. Sebe, protože si v životě vytrpěl už dost. Jí, aby nemusela zažít a prožít krutý život, život takový, jak si ho řezník představuje. Nakonec se tak i stane!...ale čin chladnokrevné vraždy a následné sebevraždy je jenom halucinace, vidění, které mu problesklo hlavou. On zůstane žít. Žije pro svou dceru. Pro jedinou věc, která mu na světě zbyla.___Kouzelná, výtvarně zdařilá kamera, která se nezaměřuje na postavy, ale na jejich pocity. Typicky Gasparovské, prostřihové titulky, které mají diváka uvést na přesné místo a čas jsou tu poměrně dost nadbytečné, ale né samoúčelné. Děj i vyprávění je poměrně dost minimalistické, místy až komorní, ale pak se přehoupne v masakr.___Násilí, sex, nadávky, zlo, vnitřní hlas, nasranost ze zkurveného života, pomsta, lopotění a uživení se, zápas se životem a neustálé každodění boje a přežití vlastní existence...Vše na jedné hromádce bez pardónu a okecávání naplno a bez příkras hozeno divákovi přímo do obličeje...Noé se nezapře.