Mrtvý sníh (2009)

Tak tedy...mno...je to takové jako když se nemůžete rozhodnout, jestli budete vařit vepřový guláš, anebo lečo, rozhodnete se, když už jste v půlce vaření a hladoví strávníci klepají příbory o stůl, tak to rychle nějak doděláte a vyjde vám nějaký podivný katův šleh. A to je přesně ono. Strávníky neotrávíte, ale ani nenadchnete a rozhodně se o vašem kuchařském umu nebudou vyprávět zkazky v hospodě. Tohle je podobné, chvíli se to tváří vážně, chvíli to (poměrně vtipně) naráží na jiné horory (rozhodně nejvíc prostoru dostávají Evil Dead 2 a Braindead) a chvíli je z toho úplně bohapustá komedie. Ale nějak se to dobře nespojilo, jako když zapomenete na jíšku. Každopádně za zombie musí být hvězda navíc, protože ty bestie, slovy Žele rybky, měly ducha:-). Smutně dávám tři Totenkopf hvězdy.

Lišáček Lup (1981)

Nikdy jsem nepochopil proč to byl jednou Lup a jednou Vuk. Ale jinak výborná věc, kde na rozdíl od některých disneyovek je úroveň a kadence zpěvu na snesitelné úrovni.

Eragon (2006)

Knížka nestála za moc a film tomu docela odpovídá. Myslím že se ducha předlohy podařilo přesně vystihnout - nudné, neosobní postavy, nudný, utrápený děj a draci. Draci se povedli, z nostalgie dávám dvě malé dračí hvězdičky, i když by si to asi zasloužilo spíš jednu.

The Last Man on Earth (1964)

No bezva. Přespříliš natažený začátek byl povedeně vyvážen druhou částí (řekněme od onoho flashbacku dále) a upřímně řečeno, Lawrence by se se svou novější verzí Já, legenda měl zastydět, protože tenhle film měl všechno, co jsem vyčítal jeho novějšímu nástupci. Hlavně to rozuzlení a konec. Plnou palbu to ale nedostane, ani ne tak za pomalý začátek, jako za trapáčky upíry, kteří byli spíš zombíci. Ale hlavně, z tohoto filmu se konečně dozvíme, proč se předloha vlastně jmenuje Já, legenda.

Frankenstein (1910)

no byla to bída i na rok 1910, příběh hrozně přihlouplý, spousta vaty, ale uznávám, že scéna se zrcadlem stála za to, na tu dobu slušně zpracované.

Inferno (1980)

O značný kus lepší než Suspiria. Sice děj je tam prakticky nulový, ale některé scény stojí za to. Určitě voda a pak samozřejmě krysy. Na druhou stranu, za ten chybějící děj a za megahustého kostlivce na konci to není na víc než 3 hvězdy.

Život na zámku (1995) (seriál)

Tady ještě občas byla snaha o kvalitní děj a slušné herecké výkony. I tak dost slabé.

Nezbedná pohádka (1976) (TV film)

na jednu stranu zajímavý děj a celkově vtipné vyznění u mě už jako malého smrada kazily umělé kulisy a hlavně to, že se tam pořád krákoralo. Asi mám nějaký syndrom, že už odmala jsem nesnášel pohádky, kde se zpívalo. Až na pár čestných výjimek, ale tahle to není.

Alicia (1994)

Konečně plně chápu význam slova bizarní.