Něžné vlny (2013)

Žádné veliké umění to samozřejmě není, ale ta pohodička, nadhled i příjemná atmosféra, která z toho sálá fakt stojí zato. No a těch pár rozkošných stvoření něžného pohlaví, taky není zrovna k zahození a co víc si vlastně od téhle oddechovky přát..:)

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Zdaleka né všechny díly jsou na plný počet, ale vzhledem k tomu, že jsem si v již jako malý kluk mnohokrát kladl otázku jak to vlastně s námi všechno je, bylo a bude, a to aniž bych do té doby četl či znal názory E.v.D.(spoustu myšlenek jsme měli téměř totožných) tak prostě nemohu jinak. To co mi v minulosti mnohokrát vrtalo hlavou je zde velmi zdařile převedeno na plátno a rozebráno v podobě otázek a možných odpovědí.

Dopisy pro Julii (2010)

Nevěřil bych, že se na to vůbec kdy budu dívat a už vůbec né, že to dokoukám až do samotného konce, ale stalo se a navíc obojí. Malá zdravodní indispozice mě dnes upoutala pod peřinu, tak jsem zalehnul k telce, čajoval a byl nakonec i příjemně překvapen.

Plán útěku (2013)

Samozřejmě jsem se v některých momentech hodně smál. Hlavně tedy ty přesstřelky, které bych v každém jiném filmu musel zkritizovat, byly naivní až běda. Jenže k těmahle dvěma legendám to už prostě, tak nějak neodmyslitelně patří a ona nostalgie, která na vás padne, vám prostě nedovolí objektivní kritiku. Věřím tomu, že tihle dva za dvacet let natočí akčňák z domova důchodců, kde zorganizují nějakou vzpouru a my jim budeme zase fandit...:)

Riddick (2013)

Příběh plýtký jak ten neplytčí talíř, dialogy psal nejspíš nějaký premiant zvláštní školy a logiku zde samozřejmě taky nenajdete. Je jasné, že v době kdy bude mít lidstvo k dispozici takovou techniku aby cestovalo mezi planetami, již určitě nebude používat klasické střelné zbraně a když už je tady používají, tak to dopadne tak, že se zaměřovací puškou netrefí psa, který sedí přibitý jako socha a ani se nehne, ovšem jakmile se pes roběhne vysokou rychlostí, tak jej stejná střelkyně neomylně zasáhne, takže hodně převděpodobné že...:) no a takle to je tady bohužel úplně se vším.

Záblesky chladné neděle (2012)

Klasický TV film, takže se docela divím, že to šlo i v kině, ale vlastně proč ne. Když nad tím teď, bezprostředně po schlédnutí přemýšlím, tak si říkám, že to vlastně dopadlo nad veškerá má očekávání (ty samozřejmě nebyly vzhledem k zdejšímu hodnocení nikterak přemrštěné). Tvůrcům se takřka celý film docela slušně dařilo budovat atmosvéru, žádná z postav zbytečně brzy neodkryla karty a tak byl člověk stále na vážkách co se bude dále dít. Navíc ten krásně ponurý statek s neskutečně depresivním okolím, na kterém se valná část příbehu odehrává, to vše ještě umocňoval. Řekl bych, že se zde povedlo za nepříliš přemrštěný rozpočet natočit skutečně solidní, uvěřitelný thriller, s lehkou hororovou atmosvérou. Škoda jen toho konce, ke kterému bych i něco napsal (být jiný, jdu určitě na 4), ale nechci kazit rozluštění těm, kdo ještě neviděli.

Rivalové (2013)

Nemám příliš rád filmy se sportovní tématikou, jelikož jsou v drtivé většině na hony vzdáleny realitě, ale tohle je konečně ta vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Tady se opravdu nic nepodcenilo a uvidíte sami, že závody, tiskovky, zákulisí i vše ostatní zde bylo naprosto profesionálně zvládnuto a opravdu, bez sebemenších chybiček. Nic se nepřidávalo ani neubíralo ( tedy až na některé osobní dialogy ) a to je u filmů, které jsou natočeny podle skutečných událostí moc a moc důležité. Navíc obě hlavní role byly opravdu výborně obsazeny a neméně dobře zahrány, takže mi nezbývá než smeknout, sklopit uši a vůbec poprvé v historii mého hodnocení udělit filmu se sportovní tématikou pět hvězdiček. Už jsem ani nedoufal, že se toho někdy dožiju...:)

Kříž cti (2012)

Parádní podívaná, za minimální peníz. Žádné přestřelky, výbuchy ani akční scény tudíž nečekejte, ale i přesto budete spokojeni. Osobně mám moc rád válečné filmy zasazené do drsného zimního prostředí a tenhle jen potvrzuje pravidlo. Angláni mě sice z počátku dost srali, jejich chování absolutně neodpovídalo situaci ve které se nacházeli a trochu se divím, že to do nich kucí německý nepustili. Pak samozřejmě následovalo to co asi každý očekával a sice postupné sbližování dvou nesmiřitelných táborů, které nakonec vedlo k opravdovému chlapskému kamarádství. Je zde krásně vidět jak nelehká životní situace dokáže lidi změnit a to co při ní společně prožijí si v sobě uchovají třeba i po celý zbytek života. Krásně jsem si pod peřinou vychutnával tu zimu co tam v té chajdě měli a samozřejmě přemýšlel jak bych se v podobné situaci zachoval sám. Je fakt, že v těhle situacích vždy záleží na lidech, ale pokud v sobě mají alespoň špetku cti, slušnosti a férovosti, tak to vždy skýtá slušnou naději.

Ostrov pokladů (2012) (TV film)

Nejlepší zpracování to samozřejmě nebylo, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o TV film u kterých jsou rozpočty vždy velmi omezené, tak se s tím Steve Barron vypořádal docela se ctí. Naopak mi zde vůbec nevadilo (jako některým zdejším komentujícím), že piráti nejsou jako ti z karibiku (coz byla vlastně jen přihlouplá akční pohádka) a už vůbec ne, že fim není prošpikován nesmyslnými efekty moderní doby, jejihž neopatrné dávkování tyto snímky častokrát zbavuje jakékoli špetky věrohodnosti. Co se týče herců, tak Eddie Izzard jasná jednička, naopak Elijah Wood mě jako již několikrát nepřesvědčil (není to jeho chyba, ale chyba toho kdo jej do této postavy obsadil) a fakt nechápu proč vůbec bere role ve filmech jako jsou třeba Hooligans či tohle, když se hodí na úplně jiné věci. Celkově 50%

Babovřesky (2013)

Z počátku jsem sice vážně uvažoval zda to nevypnout, ale kousnul jsem se a vydržel... a jelikož jsou i filmy u kterých zkrátka nevydržím, tak ta jedna hvězda prostě je na místě. PS. Lucka je i v kristových létech stále kočka...