Nesvatbovi (2005)

Film vyzeral celkom fajn, nápadito, napriek klišé vo forme grcania a ukájačke pod stolom, ale záver - verejná spoveď pred očami verejnosti, bola horšia ako scénky z Pošty pre teba, tak to ma vždy zrazí na kolená .... Náruživé bozky pred očami svadobných hostí nastrkaných v kostole mi pripadá úchylnejšie ako čokoľvek, čo robím v nočných hodinách. Nie, toto sa vážne nedá.

Stmívání (2008)

Mladík, ktorý zadržuje dych, aby necítil krv milovaného poraneného dievčaťa, lebo by sa neovládol a .... Stop, ide o chuť, ktorá s rovná trebárs mojej chuti na bryndzové halušky ... Ale medzi nami - neviem si predstaviť, že by som sa zamilovala a chodila s bryndzovými haluškami. Preto mi rovnítko - obľúbená značka jedla/krvi rovná sa milovaná žena, pripadá zvrhlé. Čo bude robiť, keď bude mať milovaná žena svoje dni? Uf, neviem si to predstaviť. Zhrniem to - film mi pripadal infantilný a dala by som mu nižšie hodnotenie. Kedže však nebol určený pre moju vekovú kategóriu a moja dcérka nadšene híkala, zvíjala sa v emo-kŕčoch, chce sa stať v dospelosti dobrovoľným darcom krvi a zuby si bude čistiť pastou na bielenie zubov, tak huráááá, dám tri body, nech nežerem. :-)

Zeitgeist: The Movie (2007)

Výborný dokument. Nejde o to, či mu uveríte a odrazu nebudete vedieť, či máte veriť aj vlastnej tvári v zrkadle alebo si poviete, že veru nie, cez váš zdravý rozum vám nikto neprejde a odsúdite to ako konšpiračný odpad, je to rozhodne INÝ POHĽAD NA SVET a jeho udalosti než ako sa vám bežne ponúka a to je dôležité. Svet je farebný aj vo svojich názoroch. (Aj keď je možno biely a len my ho vidíme farebne ...:-)))))

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Príliš neuveriteľný dej, ale keby bol nudný, kto by to sledoval, nie? Zelené vdovy poznám aj v našich pomeroch, áno, vzorka sedí na to, čo poznám. A zúfalosť občas ku manželkám všetkého druhu sedí. :-)))))

Narozen 4. července (1989)

Film, ktorý by mal vidieť každý, kto je ochotný utekať do vojny nechať sa zmrzačiť pre "ideály", na ktorých niekto druhý pekne v teplúčku zarába veľké prachy. Scény zúfalých zmrzačených hrdinov, ktorých majú aj v bordeli problém obslúžiť, lebo kde nič nie je, ani čert neberie, nieto šľapka ... tak to bolo silné. Cruise podal absolútne presvedčivý herecký výkon. Pre mňa jeden z najlepších vojnových filmov.

Láska na inzerát (2005)

Možno som cynik, ale keď aj skočím do vody oblečená, obvykle sa vyzujem. Ale možno sa tie topánky hodili k tomuto romantickému žánru ako aj bozkávanie sa pred mäsiarom pri nákupe mäsových výrobkov, brrrrrr.

Milionář z chatrče (2008)

Nie je dôležité vedieť veľa, ale vedieť svoje vedomosti využiť. Mladý muž bez vzdelania dokáže zúžitkovať aj tú trochu vedomostí, ktoré do seba v priebehu svojho života nasaje. Klobúk dole! A ešte jedna úžasná myšlienka z filmu - kto takmer nič nemá, dokáže byť statočnejší a viac riskovať. A kto viac riskuje, môže viac získať...Záver filmu nie je prekvapením, ale zrejme nešlo o to, aby sa divák vrtel na stoličke, že juuuuj, ako ma záver prekvapil, ale o silu myšlienok. Tie mi rezonovali ešte dlho v hlave .... A ten záver ma presvedčil o tom, že okrem peňažnej výhry sa dá v živote vyhrať oveľa viac!

Já a moje příšera (2007)

Úžasná príroda, dobrá hudba, klasický, dobre zvládnutý príbeh dieťa - zviera, aj keď evokoval spomienky na Willyho, vychutnala som si ho. Moji dvaja malí školáci mi prikázali dať mu štyri body. Robím tak. :-)

Alvin a Chipmunkové (2007)

Juuuuuuj, nechapem, prečo filmy určené hlavne pre deti hodnotia dospeláci zo svojho uhlu dospeláckeho pohľadu. Mojim deťom, deťom mojich kamarátok a deťom mojej susedky sa to veľmi páčilo, decká sa tešili, skákali zo stoličiek, Jason Lee sa im páčil napriek nezdarilému hereckému výkonu a pre mňa je toto viac než čokoľvek na svete. Ľudia, ak majú vaše deti radi hlodavce a muziku, tak hurá na vec. :-)

Pýcha a předsudek (2005)

Poznáte to. Sentiment sa nenosí. Láska je len slovo, to vie už aj Simmel.  Ale ja aj tak Jane Austenovú môžem vždy a láska aj v tejto romanticko-sentimentálnej podobe mi urobila dobre a bola som z toho filmu uplakaná viac ako okno za letnej búrky. :)