Into the Forest (2015)

Pár pětihvězdičkových scén tam bylo a k nim bohužel spousta takových nijakých, kdy si člověk říkal, že se klidně daly vystřihnout. No jo, to by to pak ale mělo slabou hodinu. Námět a zpracování super, scénář to chtělo napsat lepší, protože takhle je z toho jenom průměr. 60%

Vražedné léto (1983)

Poslední půlhodina dost kurevská, někdy před půlkou už člověk ví, že něco takového přijde, a tak je škoda těch 130 minut, místo kterých to mohlo být řekněme 100 a bylo by to hned o něčem jiném. Každopádně ten film často klame tělem a často překvapuje. Moc pěkný scénář a režie. 85%

Prorok (2014)

Příběh takový normální, těch mouder tam na mě bylo skoro až moc, ale stopáž příjemná a to střídání různých animací vyloženě skvělé, takže nakonec přece jenom lehký nadprůměr. Na druhé podívání to sice nebude, ale jednorázově to bylo v pohodě. 70%

Bídníci (2019)

Dobrý závěr a k tomu hodina a půl nepříliš nápaditého nadávání, pobíhání sem tam a keců. Fascinující na tom bylo leda to, jak ve Francii už za chvilku nezbudou žádní Francouzi. Multikulti v plné parádě, což ovšem není věc, která by se mi kdovíjak líbila. 60%

Kde jsem doma (2020)

Nemá to ty grády jako jiné španělské extraligové skvosty, ale i tak se jedná o moc pěkně propracovaný a neotřelý thriller, kde se dokola točí pár lidí, pár míst a je z toho vcelku solidní napínavá podívaná. Netflix jako obvykle potvrzuje svou kvalitativní světovou dominanci. 75%

Gone in 60 Seconds (1974)

Sennova verze měla pořádný příběh, tady člověk kouká na poměrně zběsilou eskapádu několika lidí, jejichž motivace jsou místy vyloženě zvláštní (telefonát před poslední krádeží), nicméně pak přijde honička s killcountem aut, jaký se jen tak nevidí. Film z roku 2000 je mnohem lepší. 60%

Žaluji! (2019)

S přihlédnutím k historické závažnosti přidávám půl hvězdičku, takže ve výsledku ještě čtyři. Když jde člověk proti systému, je to vždycky ohromná odvaha, nicméně si dovedu představit, že film mohl mít o dobrou půlhodinu a patnáct postav méně, to by pak byla jiná jízda. 70%

Vyproštění (2020)

Jsou to slabé čtyři hvězdičky, ale přesto ještě čtyři. Když se dostane ke slovu akce, je to paráda, nicméně si dokážu představit, že jí tam mohlo být víc na úkor keců, které to dost srážejí dolů. Tak jako tak ale jednorázová paráda, která si na nic nehraje. 70%

Školní nářez (2018)

Celou dobu to jede na půl plynu a od podprůměrného hodnocení to zachraňuje leda tak závěr s řezničinou. Na druhou stranu bych se na tuhle debilitu podíval raději znova než třeba na Osvícení a podobné utahané cajdáky. Uteklo to dobře a nenudil jsem se, asi tak. 50%

Ztracen ve vesmíru (2011)

Jsou filmy, které se tváří, že něco řeknou a také se to stane (Interstellar, Gravitace), pak jsou takové, které jedou na půl plynu (Ad Astra), a pak jsou takové, které slibují a slibují, ale při nástupu titulků zbude jenom pocit prázdnoty a tvůrčí impotence. Škoda, potenciál tam byl. 40%

Časové pásmo bylo změněno