• Pohádka

Pýcha a předsudek (2005)

Poprvé jsem Jane Austen poznala díky tomuto filmu. Pak jsem shlédla seriál, přečetla několikrát knížku a k filmu jsem se vrátila. Stále mu vyčítám některé neúplné vyobrazení mezilidských vztahů a charakterů-např. sestra pana Bingleyho je nafoukaná mrcha, což zde ve filmu není tolik patrné. To samé pan Collins-nejhloupější panák z celé Anglie, mi při prvním shlédnutí nepřišel tak nesnesitelný. Seriálový pan Collins je úplně jiný kafe. Teď, když na film koukám s několikaletým odstupem a znalostí celého příběhu, tam vidím některé věci, které jsem před tím neviděla a díky tomu se mi film líbí více než napoprvé :-) Hudba, zpracování, atmosféra, ta mě dostala hned na začátku. Co mě ale naprosto irrituje je český dabing, resp. překlad. V některých místech je opravdu špatný a celou situaci vykresluje úplně naopak. Např. když Lizzy přemlouvá otce, aby Lydii nepustil do Brightonu. Otec říká, že ,,Lydia se nikdy neseznámí, dokud neodjede..." což je úplně mimo. Nebo když se lady Catherine diví, že Lizzy má mladší sestry, které již byly uvedeny do společnosti, ač starší nejsou provdány. V české verzi je překlad tohoto dialogu naprostý nesmysl. Překladatel některé pasáže fakt nezvládl.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Pýcha a předsudek je moje oblíbené čtení i koukání. Mám zmáknutý snad vše, co se na motivy této předlohy natočilo a teda pokud bych měla hodnotit ujetost, tak tohle je na 5 hvězdiček :-D Co se týče obsazení, Lily James je snad nejlepší Elizabeth. Škoda, že některé dialogy zněly tak jako dost šroubovaně. Chápu, že osekat je tak, aby se zvládl odvykládat plus mínus celý příběh a ještě do toho zakomponovat zombie apokalypsu, to muselo být těžké-ale v některých místech to trochu vázlo. Přitom by jen stačilo trošku ten dialog pozměnit, aby dával lepší smysl. Některé hlášky mě ale dost pobavily :-) Druhá polovina se už méně držela předlohy, bylo tam více akce a napětí, příběh lépe odsejpal a celkově jsem se víc bavila. Chci filmové zpracování Rozum a cit a mořeské příšery! :-D

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Audio-vizuálně krásný film. Krásné kostýmy, prostředí, historická auta, krásní herci a herečky, výborná hudba. A to ostatní? Já se nenudila :-) Vtipy byly nenucené-humor mi přišel více evropský, což se mi líbilo, jelikož většina toho, co američané prezentují jako komedie, mi humorem nesedí (takový instantní, většinou hloupý humor, založení na použití jednoho či dvou sprostých slov ve větě). Tady to místy byl i trošku černý humor. Líbilo se mi, že některé odlehčené, vtipné scény, se během okamžiku změnily tak, že mi zmrznul úsměv a já napětím skoro nedýchala. Akční scény byly promyšlené a ač jich nebylo tolik, vůbec mi to nevadilo. Jistě, film má svoje mouchy, některé věci nejsou úplně dotažené, ale všechny mouchy odpouštím, jelikož jsem z kina odcházela s pocitem, že tohle chci vidět znova :-)

ProSieben FunnyMovie - Dörte's Dancing (2008) (TV film) odpad!

Moje "dirty pleasure" je sledování filmů, které zde mají velmi nízké hodnocení. Je to takový hec-dokoukat to do konce, posouvat hranice sebezapření (této zábavě jsem holdovala hlavně během zkouškových období). U této komedie jsem poprvé litovala, že jsem to do konce dokoukala. Kvalita filmu je jako na houpačce. Chvílemi to vypadalo na vcelku slušný průměr, aby pak děj zabředl do toho nejnižšího odpadu. Bohužel druhý případ převažoval. Vydržím hodně, ale tohle bylo moc i na mě :-D

Láska mezi superstar (2003) odpad!

Tato mistrně natočená podívaná potěší nejednoho náročného diváka především hloubkou svých myšlenek, podařeným scénářem a neotřepanými romantickými scénami. Milovníci zapadajících sluncí budou nadšeni atmosférou západů slunce nad smogem zahaleným Miami, pro dámy je tam spoustu do půl těla svlečených pánů a pro pány spoustu spoře oděných dam. Atmosféru dokonale dokresluje podařená muzika, jejíž texty jsou vskutku originální. Režisérovi se povedlo vyhnout snad všem možným klišé, které v žánru romantických komedií tak často vídáme. Nenapadá mě nic, co filmu vytknout- královsky jsem se bavila. Snad jen to, že co se hodnocení na csfd týče, je film značně nedoceněn. Těch 11% si fakt nezaslouží- i 5% by bylo moc... :-D