Irčan (2019)

Po druhém shlédnutí přihazuji na plný počet. Nádherné adieu moji milované herecké generace, veškeré chybky jdou stranou už pro ten tříhodinový pocit bezměrné nostalgie. Děkuji, pánové.

Gangs of London (2020) (seriál)

Do pátého dílu naprosto úžasná podívaná, potom to ale bohužel šlo... jak to říct... do prdele a ani slušný závěr už nepomohl. Škoda, že Evans nerežíroval všechny epizody. Měl jsem trochu problém i s hlavním představitelem (Shawn), vůbec mi tam neseděl. Jinak ovšem casting výborný. P.S. Dobré mafiánské ságy už se dnes moc netočí, takže pro fanoušky Scorseseho, De Palmy či Coppoly víceméně povinnost.

Havel (2020)

Nakonec to nebyl takový průšvih, jak jsem očekával. Chyb i výtek by se dalo najít docela dost, hlavně se mi nezdálo, proč dělají tvůrci z Havla takového ťulpase a chyběl mi i větší akcent jeho schopnosti stát se lídrem protirežimní opozice, ale Dvořák i Geislerová výborní a v řadě míst to mělo sílu a hloubku (sledovačka StB na Hrádečku, zátah na Plastiky v hospodě, pasáž s Dubčekem a zejména dialog Isteník vs. Dvořák ve vězení). Slušné tři hvězdy, nicméně jednu přidávám navíc coby srdečný pozdrav lidem, kteří dávají filmu hodnocení "odpad" aniž by ho viděli a jen proto, že pojednává o osobě, kterou nemají rádi. Jste hrdinové, úplně jste to panu prezidentovi Havlovi nandali :-)

Gangs of London - Episode 5 (2020) (epizoda)

Nkdy v životě jsem neviděl lepší akční sekvenci než bylo obléhání domu v této epizodě. Jednotlivé díly seriálů nehodnotím, ale tady udělám výjimku. Neuvěřitelná podívaná.

The Russian Five (2018)

Pro hokejové fanoušky naprostá povinnost. Dokument perfektně mapuje 90.léta a proměnu NHL pod vlivem příchodu hráčů z východního bloku, dotýká se i proslulé rivality mezi Detroitem a Coloradem a v neposlední řadě líčí léta trvající vzestup kdysi zcela matných Red Wings. Btw, úplně jsem zapomněl, jaký bourák byl ve své době Konstantinov. 60 bodů v +/- v základní části, to je neuvěřitelný výkon.

Piráti (2005)

Tady se psala historie, přátelé!

Halloween (1978)

V dobrém slova smyslu staromódní snímek, který staví na pozvolna budovaném napětí, skvělé hře světla a stínů, dnes již ikonickém hudebním motivu a působivém zabijákovi, který nikdy neběhá a svoji "práci" vykonává pomalu, místy až monotónně a extrémně pečlivě. Ve své době to muselo být naprosté zjevení a i dnes má HALLOWEEN větší koule a lepší atmosféru než drtivá většina jiných hororů.

Americká krása (1999)

Čím jsem starší, tím víc Lesterovi rozumím.