OUCA - (NE)SKUTOčNí PRíBECH (2022)

Má to spád, velmi dobrej střih a ve finále člověk nevěřícně zírá, že ten Pavlík umí opravdu skvěle hrát. Věřil jsem mu u Luboše každou pičovinu, kterou vypustil z huby. A panímáma Smaczna jakbysmet. Za mě velkej palec nahoru a spokojeně vrním!

Krychlič (2022)

Neskutečně lidský pohled do osamělé duše člověka, který celý život hledal lásku a porozumění. A zároveň film o tom, jak je individualita důležitá.

Písečná monstra (2021)

Inu, Duna to není. Spíš je to nízkonákladové pokračování série Tremors. Trošku šmrncnuté Vetřelci a minimálně v jednom záběru jsem našel jasnou inspiraci Jurským parkem. Fakt je škoda, že se herci snaží hrát, protože jim to v drtivé většině příliš nejde. Hlavní hrdinka se většinu stopáže tváří jako někdo, kdo si na záchodě při mohutné zácpě trénuje mimiku do Hamleta. A ostatní na tom pravda nejsou o moc líp. Paradoxně mi přišlo, že nejlíp v tomhle girl power dojáku hrají jediní dva muži na planetě, kterým se příliš nedaří skrývat svoji latentní homosexualitu. :) Jen by to možná příště chtělo scénáristu, který nepíše dialogy jak do Ordinace. Ale budiž. Trashové filmy já rád, Asylum mám celkem nakoukané a jelikož je to v jejich portfoliu takový lepší průměr, uděluji tři hvězdičky. Celkem jsem se bavil.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Tak jsem si včera zašel na nové Krotitele duchů: Odkaz. Byl jsem úplně sám v prázdném kině. A vůbec to nechápu. Ten film je naprostej fanservis. Za mě 80% a to jen kvůli lehce rozvleklýmu začátku a lehce unáhlenýmu konci. Jinak by to bylo kilo jak vyšitý. Pravda, závěr mi přišel jako Deathly Hallows feat. Return of the Jedi meets Ghost. Ale vlastně v tom dobrým slova smyslu. Epizodní rolička J. K. Simmonse potěšila. A Olivia Wilde jako Gozer je boží.

Matrix Resurrections (2021)

Není to originál, nemá to nabito, není to ani revoluce. Je to hovno ve stylu Jane Austenové. Sice posypaný třpitkama a s vůní dobře upečenýho větrníku, ale furt hovno. Škoda.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Béčko jak blázen, samozřejmě. Ale dobrá kamera, naprosto výbornej soundtrack (tam je vinyl must to buy), fajn triky (ok, digitální oheň sucks, ale co už) a v rámci žánru solidní herecký výkony. Příjemně překvapilo, že je to oproti ostatním dílům série rozhodně spíš horror, než akční jízda. Za mě naprosto spokojených 60% a určitě to někdy za pár let rád protočím na placce doma.

Blázni ve válce planet (1978)

Kdo vydržel Sváteční speciál Hvězdných válek a líbily se mu Hvězdné války podle Turka, ten to skousne, jinak nevím. Napřed honička v džípech, pak přiletí princ Flik (kombinace Hana a Luka) a pozve tu vypráskanou partu na výpomoc a poté se strhne cosi mezi Horečkou sobotní noci, Esmeraldou a Utrpením svatého Šebestiána v kostýmech vzdáleně připomínajících scifíčka od Lucasfilmu! Je tam Chewbacca ještě větší než od Lucase, Tuskeni, Trandoshani, Bithové a všecky ty rasy z kantýny v Mos Eisley, Vader i černý stormtroopeři, C3PO je tlustej černoch, R2D2 trpasličí Peruánec... no prostě síla! Tohle dílo je opravdu jen pro znalce. :)

Hvězdné války podle Turka (1982)

Tenhle film je prostě perla znalců! Zelený medvědi, kostlivci, roboti, modrý medvědi, zombíci, ČERVENÝ MEDVĚDI (ty jsou nejvíc!!!), mumie, ostnatej meč ze staniolu, co se dá přetavit na rukavice, Ali Skywalker, Millenium Falcon, Mustafa Solo, kantýna v Mos Eisdtambulu, polystyrénový balvany, geniální dialogy, fatastická práce s originálními hudebními motivy a občas (zřejmě jen náhodná a vzdálená) podoba se záběry z nějakých druhořadých scifáren. A spousta dalších hodnot. Kung-fu, karate a podobný legrace samozřejmě nechybí, stejně jako love story... Tam je prostě všecko, jak v irským guláši! Navíc tenhle film se prostě musí vidět v předrevolučním rychlodabingu, kterej tomu dodává šťávu (ne že by mu nějaká chyběla).

Krutá jízda (1994)

Nuda, nuda, nuda, kozy, nuda, kozy, sex, kozy, nuda, kozy. Takže 40%. 😁