You'll Like My Mother (1972)

Totálně zapomenutý a přitom absolutně excelentní komorní thriller, u kterýho jsem místy zapomínal i dýchat. Takhle napjatej už jsem nebyl roky!

Star of Midnight (1935)

Výtečná komediální romantika na pozadí noirového vyšetřování vraždy a únosu. Chemie mezi Powellem a Rogersovou funguje na jedničku a na jejich špičkování je radost koukat. Kriminální zápletka je dnes už možná lehce triviální, ale v té době to muselo být napínavé jako kšandy. Za mě velmi spokojené čtyři hvězdy.

Oppenheimer (2023)

Cesty do IMAXu nelituju, protože jestli ten film má něco famózního, tak je to kamera a hudba a mít možnost zkouknout cokoliv v kině z analogového projektoru je pro mě prostě svátek. Byť je smutné, že díky 70mm analogu jsem si uvědomil, že Emily Blunt vůbec není hezká. A to nemluvím o její starší verzi ve druhé půlce filmu. Oppenheimer má rytmizující tempo, krásně ladící se soundtrackem, ale v mých očích je to prostě jen načančaná bída, která scénáristicky začala už u Tenetu a tady je ještě výraznější. Přijde mi, že Nolan se opájí vizuálem, a dokázal by natočit efektivně i odpolední zobání slepic na zahradě, ale jakmile strčí čumák do scénáře, je všechno v loji. Za tříhodinovou projekci jsem měl minimálně dva mikrospánky a tak dvě třetiny času jsem se fakt nudil. Jako že hrozně moc. Každých 5 - 10 minut jsem měl nutkání koukat na hodinky, o kolik už jsme se posunuli. Silně mi to připomínalo film J. Edgar Clinta Eastwooda, kterej mě před dvanácti lety taky málem unudil k smrti. A to měl střízlivý dvě a čtvrt hodiny. Takže po Tenetu pro mě osobně další velký zklamání a stejně jako u Tenetu 40% (jedna hvězda za kameru, druhá za hudbu). Tohle už je druhej Nolan, kterýho si na fyzickým médiu fakt nepořídím. Btw. Ale stejně jsem rád, že díky IMAXu má Oppie takovou návštěvnost. Jen houšť a větší kapky, jinak kinaři nebudou mít co žrát.

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Tady úplně nechápu těch 68%. Za mě totální bomba a nejlepší díl ze všech šesti sérií Black Mirror. Scénáristicky nabušený, hereckej koncert až na půdu, ujetý, zábavný a svěží jak atomovej hřib. A ten soundtrack je lahoda! 100% a výskám nadšením jak malá holka.

Three Strangers (1946)

Noir, který mě velmi výrazně překvapil. Zajímavé postavy, dobré dialogy, skvělí herci a příjemný twist na konci. Za mě tutovka.

Confessions of a Nazi Spy (1939)

Ukrutně nudná, blbá, ukecaná a trapně propagandistická mrdka. Fakt jsem u toho málem umřel.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Fantastickej fan servis. Od prvního záběru jsem si odškrtával - titulková jízda přírodou, hodiny, hádání karet / čtení knihy, tekoucí krev v promítačce / výtahu (Osvícení rulezz), moucha, kandarianská dýka (s hlavou panenky) a další... Herecký výkony super, triky super, soundtrack super, mix zvuku na Oscara! Btw. Při scéně s křížem jsem se tak kurevsky lekl, že jsem si vysypal popcorn. Tímto se omlouvám zaměstnancům kina. :)

John Wick: Kapitola 4 (2023)

John Wick 4 je dlouhej jak písnička od Meat Loafa a táhne se jak žabí hlen. Ovšem jakmile dojde na akci, zařadí forsáž. Naprosto nejlepší je intermezzo se Scottem Adkinsem, kterej skládá hold Sammo Hungovi a trousí hlášky skoro jako Joe Hallenbeck. Tuhle berlínskou etudu jsem si vyloženě vychutnal. V závěsu se drží akce u Vítězného oblouku v Paříži, která byla taky naprosto bezchybná. Zbytek akce je naprosto v pohodě, ale kromě délky a spousty filosofických keců, který mi místy přišly jako ze série Rychle a zběsile, mě tam dost štvala i ta neuvěřitelnost toho, co všechno byl Wick schopen přežít. Nad tím by žasli i Mokří banditi. :) Podtrženo, sečteno - dalo se to ukoukat, ale vracet se už časem asi budu jen ke dvěma výše jmenovaným scénám. Silnější tři hvězdy to jistí, nicméně žádné pokračování už ke štěstí nepotřebuju.

Negresco - Eine tödliche Affäre (1968)

Extrémně hloupý a nudný špionážní thriller, který se vleče jak týden před výplatou. Ono to bylo spíš za jednu hvězdičku, ale za sestřenici Karla Schwarzenberga Iru von Fürstenberg jsem to na dvě nakonec vyšrouboval. Ovšem s odřenýma prsama... ehm, totiž ušima.