Janosik (1973) (seriál)

Pěkně akční zpracování Jánošíka. Charismatický Perepeczko s postavou medvěda seriál skvěle táhne.

1984 (1984)

Převod geniální předlohy do filmové podoby se mimořádně povedl. Film je maximálně věrný a vzhledem ke stopáži sdělí vše podstatné. Ale kniha je prostě písmo svaté.

Nájemník (1976)

Polanski jede podle osvědčeného mustru, ale kvality Rosemary to nedosáhlo..

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Nic proti dobře natočené propagandě. Tohle bohužel není ten případ. Scénář i herecké výkony se blíží podobně kvalitnímu seriálu té doby, Bylo nás šest. Kardinální debilita.. Vyloženě odstrašující herectví zde předvádí npor. Ráž (Fr. Kreuzmann), nic pro slabé žaludky. Stát se mu to na frontě nebo v prváku na konzervatoři, dostal by kulku do hlavy. Snad jen přezdívka Kyslík se svého času chytla..

Copak je to za vojáka... (1987)

Vojensko-fízlácká komedie. Ovčané jsou aktivní, uvědomělí a hlavně plní svoji povinnost. Herecké výkony jsou vyloženě podprůměr. Naštěstí filmu nechybí spád, ani zábavné momenty. Když si člověk odmyslí tu propagandu, dá se na to dívat.

Lovec jelenů (1978)

MAU! lísk.. MAU! lísk.. MAU! .... scény, při kterých si Michael a spol. užívají příslovečné asijské pohostinnosti v zajateckém táboře jsou tak sugestivní, že mohou náchylnému divákovi způsobit rasovou nesnášenlivost trvalého charakteru. Nádherná hudba. Nejlepší film o Vietnamu.

Zproštění viny (1978)

Tak tohle Rozhřešení si dám líbit. Napínák jak se patří. Burton exceluje, nejen s rýčem..

Samuraj (1967)

Zdlouhavé, nudné, slaboduché. Hodinu napřed přesně víte, co se bude dít. A nejhorší na tom je, že se to pak opravdu stane. Na francouzské poměry těžká slabota. Ghost Dog a Forest Whitaker jako další zabiják podle samurajského kodexu, je o několik tříd lepší.

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Přestárlá školačka Baby Jane sve sestře nikdy neodpustí úspěch. Naopak.. Víc než dvě hodiny psychického teroru, který mi našponoval nervy jako struny.. Jasná inspirace pro Kingovu Misery.