Gran Torino (2008)

Při srovnání dvou svraštělých dědků Clint Eastwood (Gran Torino) vs. Michael Caine (Harry Brown) jednoznačně vítězí Clint a hrozným zůsobem nakopává Michaelovi prdel..

Ip Man 2 (2010)

Pokračujeme v krasojízdě. Soubojů je víc než v prvním díle, ale přes veškerou jejich nádheru jsem nenašel přemožitele „popravy“ deseti japonských pánů z jedničky... Děj mi kromě Rockyho připomíná i starou klasiku Úder otevřenou dlaní. Ze srovnání obou dílů u mně vítězí ten první. Ale i tak 80%..

Harry Brown (2009)

Když Harry.... tak Drsný. Nebylo to zlé, ale... Michael Caine jako roztřesený důchodce - mstitel, není typickou hlavní postavou žánru a už vůbec ne tím co od tohohle typu filmu čekám. 3 a 1/2

Pravdivá romance (1993)

JE LEPŠÍ BOUCHAČKU MÍT A NEPOTŘEBOVAT, NEŽ JI NEMÍT A POTŘEBOVAT :-D

Kozure sacudžinken (1976)

Jeden z nejlepších filmů s Chibou v hlavní roli, který se místy přibližuje dokonce samotné trilogii Streetfighter. Zpočátku to vypadá víc než dobře, dějově variace na Yojimbo, dostatek dobře mířených ran a násilnost na uspokojivé úrovni. Ovšem film s postupujícím časem ještě graduje a peklo, které se rozpoutá v druhé polovině splňuje i moje nejpřísnější kritéria. Závěrečná scéna s mečem patří do zlatého fondu japonské akce. To se musí vidět..

Šórindži kenpó (1975)

Sonny v trochu netradiční (kladné) roli. Pokud jde o charakter hlavní postavy, tentokrát možná nejméně kontrastuje se zarputilým klaďasem Brucem Lee. Příběh snese srovnání s Oyama trilogy. Jinak standartní skvělý výkon, jeden z mistrových top filmů.

Bílé maso (2008)

perfektní záležitost a příjemné překvapení. vrah je kliďas a i když si vezme kladivo a majzlík, aby mohl strachem šílené oběti proklepnout lebku, dělá to s klidem a fortelem jakoby sundával nemoderní obkladačky v koupelně. hrdina by na můj vkus mohl být trošku větší brousek, ale takhle působí aspoň věrohodně. doporučuju.

Poslední Mohykán (1992)

Nádherná příroda, strhující děj, charismatičtí herci.. Těžko se kdy komu podaří lepší verze... Celek doplňuje perfektní hudba (zvlášť bych vypíchl uhrančivou lidovku s irským motivem...) O navození správně naturalistické atmosféry se na jedničku postaral hlavní kruťák a hrdlořez Wes Studi alias Huron Magua.. A závěrečné grande finale prostě trhá gatě..

Polibek draka (2001)

Pominu-li doslova otřesný scénář a značně přiblblý příběh, pak je z toho koukatelné akční béčko. To by mi až tak nevadilo. Horší je, že Jet-li toho za celý film zas tak moc nepředvedl. Střihač se bohužel docela vyblbnul.. S trochou fantazie si tedy dovedu ve vetšině bitek představit Michaela Dudikoffa nebo prostě kohokoli.. O stupeň lepší závěr mi trochu spravil chuť, ale i přesto pouze za 3 hvězdy..

96 hodin (2008)

Liam Neeson "vyčistil" Paříž stylem start - cíl... Jako tornádo. V mnoha ohledech srovnatelné s ikonou Payback.