Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Pro mě je největší problém, že je mi originál příliš velkou modlou, abych mohl akceptovat všechny ty změny... A byť je pár věcí fajn ( stylizace, John Cho, Shakir..), tak celá linie se Syndikátem, Neohroženým a všechny postavy a klišé s tím spojený, to neuvěřitelně shazují. Za mě to mohla být fajn podívaná, kdyby sehraná parta "jen" lovila odměny... Tak třeba v další řadě.

Co děláme v temnotách - Série 3 (2021) (série)

První polovina sezóny poněkud slabší (proto za 3*), ale od pátého dílů to opět nabere ty správné grády.

Duna (2021)

Převodem na filmové plátno, i přes mohutnou stopáž, sice příběh přišel o něco málo ze své mnohovrstevnatosti a prokreslení některých postav, v některých dějstvích působí zbytečně zkratkovitě (plně chápu všechny výtky), přesto mi na velkém plátně byl doručen neskutečně silný a intenzivní zážitek...... Není to dokonalá adaptace, nebo snad dokonalý film, je to ale asi ta nejlepší možná adaptace, ve které Duna nepřišla o svou sílu. A teď tu druhou část.

Jodorowsky's Dune (2013)

Mohl to být minimálně asi hodně zajímavý, či spíš úplně šílený film, i když podstatně dost jiný než předloha... Ale nevadí, alespoň díky tomu vznikla především skvělá Kasta metabaronů, která je pro mě vrcholem Jodorowského tvorby, v médiu, jenž mu šlo vždy nejlíp.

Dřevo nad zlato (2020) (seriál)

Pro našince docela zajímavý náhled na to, jak to za velkou louží páchají.... Ale i přes rozdíly, jsou problémy s technikou, lidmi a úřady všude stejné, což hned vzbuzuje "sympatie", stejně jako hlava firmy i rodiny se svou zálibou ve staré mechanizaci všeho druhu.

Rozhněvaný muž (2021)

Řemeslně jistě, chytře a velmi napínavě natočená nekompromisní chlapská podívaná, se skvěle nasupeným Stathamem. Guy Ritchie to má neskutečně v paži a po Artušovi a Gentlemanech, mě zase dostal do kolen.

Bažináč (2019) (seriál)

Dost možná asi nejlepší DC seriál...?.... Minimálně hodně dobrá a nadprůměrná záležitost s dobrou atmosférou určitě. Příběh fajn, záporák správně slizký, Alec je sympaťák v obou formách ( byť pokaždé jiný herec ;-) a jeho maska je dokonale přesná, stejně jako celková stylizace. Až mě vážně mrzí, že to zařízli. 8/10.

Who Is America? (2018) (seriál)

Párkrát velmi trefné (zbraně ve školách, mešita, sledování pornografie, charita... ), ale co zářez, to následně dvakrát tolik hlušiny.