Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Ale jó, je to prča. Množstvím fórů je výraznější první polovina, ve druhém dějství kadence gagů sice poleví, ale i tak to cílovku plně uspokojí.

Top Gun: Maverick (2022)

Poctivý a špičkový letní film. Baví ve všech ohledech, až je skoro neuvěřitelné, jak se podařilo skloubit staré s novým, s nostalgií, s chlapskou energií a perfektním řemeslem. Čirá, ve všech aspektech perfektně vybalancovaná, blockbusterová radost. Ten hřejivý pocit u srdíčka a radostný úsměv bezprostředně po projekci - k nezaplacení. Tom Cruise je král, už definitivně, klobouk dolů.

Projekt Adam (2022)

Sci-fi ptákovina v energickém klukovsko-reynoldsovském balení. Zápletka sice nedává smysl, byť se hraje de facto o osud světa, tak tu absentuje jakákoli osudovost a vážnost, záporáci nic moc... Ale to všechno hravě přebíjí ta živelnost a pohodovost, se kterou je to přivedeno k životu, neustávající kadence hlášek a užívající si to herci ( Reynolds v nejnahláškovanějším módu, Ruffalo a Garner sympatičtí, Saldana mile cool, ale hlavně tomu klučinovi člověk vážně věří, že je mladší verzí Reynoldse!). Přímočaré pozitivní klukovské dobrodružství / pohodové béčko v nejlepším slova smyslu. Užil jsem si to, kam se hrabe Free Guy!

Banda: Ďábelské historky (2022) (seriál)

Za mě absolutně zbytečná a špatná věc. Přehlídka samoúčelného explicitního násilí a nechutností, která, vyjma dvou slušných epizod, nikterak neobohacuje svět Bandy. Takhle zkrátka, prosím, ne.

Reacher - Season 1 (2022) (série)

Stejně jako knížky - dokonalý výplach, co má spád, napětí a každou chvíli akční scénu. Plus Alan Ritchson je skvělý Reacher ( nejen fyzicky). Já jsem spokojen, hodně spokojen.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

I přes všechny změny, ke kterým tvůrci oproti předloze přistoupili, Geralt a ani jeho svět neuzmuli nic ze své podstaty. Naopak to vše slouží vyprávění a celkovému obrazu, který je přesně takový, jaký být má. Kvalitní adaptace.

Matrix Resurrections (2021)

Slabý a zbytečný. Ale naštěstí ne natolik dehonestující, aby mě to připravilo o můj zápal do předchozí trilogie (kterou osobně velmi adoruji), jako se to povedlo třeba devátým Star Wars. Obsahuje to několik zajímavých prvků, zároveň je to ale jedno velké WTF a opravdu dobrá mi přišla jen prostřední třetina. U té poslední už jsem měl regulérně pocit, že koukám na laciný seriálový spin-off - hapruje příběh, postavy, logika, akce i vizuál.... Moc jsem chtěl, aby to bylo dobrý, ale je to slabý a zbytečný. Tohle doříkávání, potažmo znovurozjetí, skutečně nebylo třeba.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Krásná práce. Opravdu. Osobně bych sice pár výhrad měl, ale přesto se podařilo všechno skloubit a uhrát nad očekávání dobře. Parádní Spider-Man(i).

Godzilla vs. Kong (2021)

Alespoň ta držková je konečně jaksepatří velkolepá....