Panství Downton (2010) (seriál)

Krásná historická telenovela! Sdrce historika plesá.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Srdéčko každého dobrodruha zaplesá. Ano, všichni víme, že podniknout něco podobného může jen málokdo, že útrapy cesty jsou až k nevíře veliké, ale přece jen v každém z nás zůstává kousek kluka, který sní o cestě do Afriky. Sní o tom, že objeví nový druh slona a ožení se s africkou princeznou... Nutno vidět, nutno prožít spolu s Danem Přibáněm a spol.

Železná lady (2011)

Příběh je plytký, neco mezi 2 a 3 metály. Spíše zaměřený na rozmary a problémy stáří než na Lady, kterou si někteří pamatují z večerních zpráv. Ale herecký výkon Meryl Streepové je naprosto dokonalý! Proto 4 kousky.

Umělec (2011)

Dokonalost čiší z každého záběru. Pro staromilce je to balzám na duši ztrápenou současnou postmodernou.

Lovci hlav (2011)

Už se vám někdy u filmu stalo, že máte stažené půlky a zároveň se dusíte smíchy? Ne? Tak jděte na Lovce hlav.

Strom života (2011)

Po shlédnutí filmu jsem přišel na to, proč má film v Česku tak nízké hodnocení. Valná většina Čechů není věřící. A tento film si hraje s osobním pojetím víry, přináší otázky, které zákonitě napadnou každého, kdo uvažuje o existenci vyšší bytosti a porovnává vztah člověk a Bůh vs. vztah prvorozený syn a otec... Toto je podle mě ztělesnění artového filmu.

Požáry (2010)

Emotivnější film jsem neviděl léta... Možná nikdy. Nemám k tomu co více dodat.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Fantasy, láska, zrada... Co více si přát?

Králova řeč (2010)

Skvělý film, skvělí herci, skvělé dialogy, skvělé výkony. Ale k totálnímu chrochtání pod vousy mi schází vtlačení do sedačky jako při startu letadla... Anebo jsem jen rozmazlen, nevím.

Imaginární lásky (2010)

To snad není možný. Ano, režisérovi je 21 let. A ano, jsou tam některé báječné postupy jako z učebnice 100+1 rada jak natočit artový festivalový trhák. Ale copak máme zapotřebí se dívat na postupné umírání vztahu gaye a gaykamarádky kvůli anticky krásnému klučíkovi? Na jejich štastné usmíření? A hlavně - připadá vám opravdu queer téma tak cool, juicy a sexy?