District 9 (2009)

Daly by se vytýkat jemné nepodloženosti nebo nelogičnosti, ale proč? škoda si kazit zážitek. masakr!

V hlavní roli já (2008)

Irská černá komedie - tak u nás neobvyklému popisu filmu se dá těžko odolat. Někdy více černé než komedie, několik velmi vtipných momentů. Plus moje láska k Dylanu Moranovi - subjektivních 75 %.

Smrt on-line (2008)

Průměrný napínák se špetkou vyvražďovacího koření. Není to zlé, občas je to i napínavé. Na sobotní televizní večer OK.

Jay-Z: Americký raper (2004)

V žádném případě nesledovat nadabované. Jak může někoho napadnou dabovat rappera?!!!!!!

Soudný den (2008)

Se správnou mírou nadhledu docela zábava.

Piráti na vlnách (2009)

Curtis válí. Zábava, skvělá muzika, fantastičtí herci (výkvět britských komiků + jeden přirozený a přesvědčivý Američan) a srdce, jehož láska k rock'n'rollu je cítit až do poslední řady kina.

Světla páteční noci (2004)

Dokonalý příklad toho, jak udělat z dramatu ze sportu populárního jen v USA film pro diváky na celém světě, kteří budou sedět se zaťatými pěstmi a upřímně fandit těm klukům. Formální stránka vyrovnává dílčí příběhy postav, které by jinak byly klišé až hanba. Navíc hrdinové filmu ve finále vlastně vůbec nejsou hrdiny. Bomba!

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Horší než všechn Scary Movies dohromady a to tak desetkát!

Veřejní nepřátelé (2009)

Film, který vám nedá nic zadarmo. Bude vám vnímání stěžovat roztřesenou ručkou i mimo akci, zrnícím digitálním obrazem, na který se při nočních scénách nedá prakticky koukat, střílečkami přesně (a záměrně) na hranici přehlednosti. Chce to soustředění téměř po celých 140 minut a když se vám to povede, najdete v hlavním hrdinovy člověka, nikoli jen kriminální legendu. Člověka, který měl smysl pro humor a který se vzpíral řádu světa až do momentu, ačkoli začínal tušit, že se mu to nemůže vyplatit. Depp rulezzz, Bale a Cotillard (díky bohu za její angličtinu) výborně sekundují. S Nelítostným soubojem nelze srovnávat, jinak bude přání otcem zklamání!

Wrestler (2008)

Sešívačkou do kůže, divadlo pro lidi, popírání stáří...a z toho všeho vystupuje opravdový člověk, který je tak trochu Ram Robinson a tak trochu spíš Mickey Rourke sám. Téměř dokonalý důkaz toho, že Darren Aronofsky má nejen odvahu, ale i schopnost nechat tryskat emoce z plátna bez jakýchkoli formálních i obsahových experimentů a vychytávek. Tenhle film má opravdu na to, aby vás přesvědčil, že život je teď a tady a že i když jste po kolena ve sr***, vždycky za to stojí.