Výchozí bod (2014)

Je to ošklivý, ale nemůžu si pomoct - titulková scéna to skrouhla z hezkýho filmu za čtyři hvězdy na stěží tři. Jasně, už v průběhu tam byly POLOPATICKÝ záležitosti, ale vzhledem k hercům a technice nebylo těžký přimhouřit OKO a nevnímat je. Ale proč nám nám v závěru provedli to co provedli, ačkoliv nemuseli, to nevím. Možná jsem to bral celé trochu odlehčeně a tvůrci vážně. Nevím.

V červenci (2000)

Devadesátky jak vyšitý. V dobrým i špatným smyslu. Pro lidi mimo tuhle časovou oblast to podle mě musí být zákonitě shit. Pro nás ostatní dobře natočená vzpomínka na zvláštní dobu.

Pýcha národa (2009)

s Panchartama to dostává trochu smysl, ale jenom takovej malej, povrchní.

Nula od nuly pojde (2006)

Skvělý černý humor, výsostná originalita, dechberoucí herecké výkony, úžasná zábava - to v tomto filmu nedostanete.

Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Spinal Tap jem poslouchal už v 60. letech a všechny jejich texty znám spaměti a musim uznat, že lepší řízky byste nepotkali. Škoda jenom smrti Johna "Stumpy" Pepyse, po něm už to nikdy nebylo vono, ale pořád to bylo kulervoucí. Vidět Spinal Tap v 88 naživo v Dietroitu byl opravdu zážitek. Chtěl jdem s nima jet i dál, ale komunistickej režim nás do jinýho města nepustil. Dnešní generace v spuštěnejch kalhotách nebo v teplákách nezcení co je přiškrcený mužství, ale Nigel Tufnel by jim to rychle vysvětlil. Až budou ST v ČR, tak na ně určitě zajdu a stoprocentně nebudu sám.

Le Mans (1971)

porshe, ferrari, matra; gulf, elf, martini, shell, firestone... Kéž bych tohle viděl v šestnácti v pořádnym kině. Hamilton je robot, tohle sou závodníci. Bohužel tahle se žije a závodí už jenom v nižsích soutěžích, který jsou mimo zájem publika i televize. A McQueen byl srdcař!

Dobrou, mámo (2014)

Vypadá to krásně (jedna hvězda), herci jsou dobří a některé situace jsou zajímavé (druhá) a ... a to je vše. Samozřejmě se nabízí více interpretací, ale žádná mi nedovolí přidat ani deko. Možná jsem málo art, možná nejsem žena a možná nemám dvojče. Kdo ví.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Pár výbornejch scén, pár dobrejch vtipů, ale celek? M.V. mě hodně zklamal. Tipnul bych si, že při natáčení se bavili víc, než diváci v kině.