Noc v muzeu 2 (2009)

Docela fajn zábava, která ale místy začíná nudit. Doufám, že trojka nebude. Dávám tři hvězdy. Ale poctivé tři to nejsou.

Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)

Pěkná pohádka. Pobavilo mne jak naši přední herci hrají "japonce". Fajn kostýmy, jednoduché kulisy ve studiu. Věřím, že pan Donutil zahraje cokoliv. Dávám čtyři hvězdičky.

BrainStorm (2008) (TV film)

Příjemné překvapení. Spousta skvělých herců, zajímavý příběh a výborná režie. Jiří Strach patří určitě k našim nejlepším režisérům současnosti. Dávám 4 hvězdičky. Nekompromisně.

Velký útěk (1963)

Miluji útěky z vězení! V tomto filmu jsem si jich užil dosytosti. Brilantní podání a napínavé až do konce. Doporučuji všem, kdo má rád "vězeňské filmy" ke shlédnutí, nebudete zklamáni. Tento film zraje jak víno a čas mu neublížil. Dávám pět hvězdiček.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film, kterému nevadí ani mírně delší stopáž (136min). Je těžké na tomto mistrovském díle hledat mouchy, proto musím jen napsat, že je to dokonalý film. O hodnotách, které Vám nemohou vzít. O tom, že po každém pádu je nutné vstát a jít dál. Frank Darabont je bůh. Už jen pro ten nádherný konec filmu, který pohladí po duši. Děkuji. Jasných 5 hvězdiček. Postřeh: Andy Dufresne má číslo 37927 a jeho černošský parťák Red má 30265.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Klasika, klasika, klasika. Pardon, už jsem psal, že je to klasika? Filmy se školní tematikou mají vždy své kouzlo. Matulka alias Plachta je nezapomenutelný. Dávám 5 hvězd.

Z pekla štěstí 2 (2001)

Když tam vidím mistra Karla Gotta dere se mi přes rty - I ty Brute? (Karle). Dávám 1 hvězdu z lítosti.

Princezna ze mlejna (1994)

Ach jo, co mám o tomhle napsat? Jo já vím, režíroval to Troška, "tvůrce" Kameňáků a Slunce, sena za což mu mnozí nemohou přijít na jméno. Ale já bych to tak černě neviděl. Příběh OK, herci taky v rámci scénáře drží laťku. Docela jsme si to užil a písnička znám jednou oudolí znám jeden mlejn a jihočeská krajina mne nutí dát 4 hvězdy. Howg.

Gran Torino (2008)

Tak toto bylo hodně zajímavé. V poslední době jsem nic tak zajímavého neviděl. Drsný Harry ještě drsnější. Syrový otisk drsné reality současnosti. Clint Eastwood nám tu zanechal věčný odkaz. Tento film je pro něj něco jako Babí léto pro pana Brodského. Dávám pět hvězd.

Valkýra (2008)

Kvalitní válečný film, který se nejspíš dost věrně drží faktů. Herecké výkony jsou vesměs dobré, Tom Cruise má štěstí, že postava, kterou hraje, má pryč kus ruky a umělé oko, což mu pomáhá, a lépe se mu hraje, takže i jeho výkon hodnotím kladně. Možná se na to ještě někdy podívám a pokud se mi to bude líbit i za rok či dva, tak své hodnocení upravím na 5 hvězd. Zatím zkusme dát 4 hvězdy.