Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (2008) (TV film)

Hlavně mě zajímaly záběry 450 kilového ligera, no ale můžete zde vidět plno jiných,né tak často ukazovaných, tvorů. Hlavně mě překvapili velemloci,o kterých jsem si myslel, že už žijí jen minimálně v nějakých okrasných japonských zahradách. No ač se jim člověk snaží všemožně znepříjemnit jejich budoucí přežití, stále bojují a přizpůsobují se. Jak ale jen dlouho to ještě tito největší obojživelníci vydží? Ještě mě jako chovatele sklípkanů potěšily zábery obřích pavouků ve volné přírodě, pak zaujme zpracování života agresivních tasmánských čertů a obrana agam límcových. A je zde mnoho dalšího.

Expendables: Postradatelní (2010)

Už chyběl snad jen ten Van Damme. Stalloneovi se přesně povedlo to,co chtěl udělat. Tenhle film jsem si dokonale užíval. A scéna v kostele, to byla naprostá třešnička pro všechny,kdo v oné době akčňáků vyrůstal, včetně mě.

Schindlerův seznam (1993)

Před tímto filmem jsem měl vysoká očekávání, taky jsem se celkem dlouho načekal, než jsem si ho mohl pustil. No a jak to tak bývá, očekávání se nenaplnila. Vše se točí kolem postavy Oskara Schindlera (Liam Neeson), jenže jeho "dobrota" je zde příšerně překroucená. To samé platí pro účetního Itzhaka Sterna (Ben Kingsley), který, na což se ve filmu tak trochu pozapomnělo, si nechával za umístění na "seznam svobody" nemálo platit. Je tu i několik historických chyb no a bohužel vystačit u filmu na takovéto téma s angličtinou a asi třemi něměckými slovy prostě nejde. Nicméně,když toto dílo nebudu hodnotit pouze z onoho historického hlediska, musím ocenit naprosto dokonalé vyjádření atmosféry, hlavně při hrůzostrašném tzv. vyklízení krakowského ghetta. Myslím,že tenhle film po shlédnutí nikdo jen tak nepřejde bez zamyšlení. No a za úžasné ztvárnění odporně slizkého Amona Götha (R. Fiennes) prostě ty čtyři hvězdičky dat musím....

Hačikó - příběh psa (2009)

Tento film z vás vymačká kýbl emocí. Jednoznačně doporučuji všem, co mají vztah k japonským psům jako já a to hlavně k Akitám (mám silné podezření, že Akití štěně zde hraje shiba inu), ale i ostatním. Film podle skutečné události,který vám dokonale ukáže,co je to věrnost.

Život je krásný (1997)

Ukázka toho,jak se dá z komedie přejít do naprosté tragédie. Ztvárnit válku jako hru je naprosto něco výjimečného. Velmi silný film. Naprosto zasloužený Oscar pro Benigniho za číšníka Guida.

Pád Třetí říše (2004)

U filmů na téma druhé světové války mám vždy plno problémů překousnout historické nesrovnalosti, překroucenosti, nepravosti a tak podobně. Pád Třetí říše je podle mě naprostá jednička zabívající se touto problematikou. Zde můžu jen a jen chválit. Je zde nejdokonaleji zahraná postava A. Hitlera a nutno podotknout, že je z čeho vybírat. Jednoznačně zde patří Bruno Ganzovi primát. Škoda jen, že už v ničem tuto postavu nesehrál. Musím vyzdvihnout i ztvárnění naprosto šílené rodiny Goebbelsových. Ale vesměs bych tu mohl vyjmenovat všechny tehdejší funkcionáře,co se tu objevili (Himmler, Speer,.... ). Ale není to jen o Hitlerovi. Zobrazení rozbombardovaného Berlína s plna těly civilistů, nemohoucnost esesáckého doktora jakkoliv pomoct, ukázka naprosto zfanatizovaných dětí,které se nakonec postřílí mezi sebou, jelikož nechtějí žít v ničem jiněm než v "říši,"........ Co ještě víc dodávat??? Pro mě film, který bych se nebál ohodnotit 99%