Velká žranice (1973)

Krásná obžaloba společnosti. Skupinka lidí se rozhodne spáchat sebevraždu přežráním. Mám dojem, že se zde ukázala nadčasovost. Adi to tak režisér nemyslel, ale já v tom vidímkrizi konzumu. rozhodli se přejíst, tedy plýtváním dospět až k zániku. Dost mi to rezonuje s dnešní společností. Jo a mimochodem postavy mají stejná křestní jména jako herci.

Podraz (1973)

Viděl jsem teprve nedávno, předtím jsem o tom jenom slyšel. No a co napsat k filmu, který je předobrazem jednomu celému filmovému žánru? Párkrát se mi vybavili scény z Daniho parťáků nebo podrazáků. A pořád jsem si musel říkat, že tenhle Podraz byl natočenej o 30 let dřív. Jo a taky mám pocit, že Newman byl o něco lepší než Redford a klidně se o tom můžeme dohadovat.

Ježíš je normální! (2008)

Už dlouho si říkám, že na neštěstí lidí se dají vydělat peníze a založení sekty není nic jiného, než zneužití slabích jedinců. Jako příručka jak manipulovat s davem a reklamu povýšit nad vlastní produkt je to dokonalý. Trochu se mi nechce věřit, že lidé reagují pouze na reklamní slogany, které nic neříkají. Mám dojem, že by pod tímto povrchem mělo být ukázáno i něco dalšího. Pokud tam nic dalšího, hlubšího není je film o to smutnější. Pokud se pořádně zamyslíte nad slogyny zde vykřikovanými zjistíte, že jsou naprosto nesmyslné a bez obsahu. Jo a ještě je mi líto těch pár dětí, já být jejich spolužákem dost jim to dám sežrat.