Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak po 10ti letech jsme se dočkali finále filmové série Harryho Pottera. Škoda že už se nemůžu těšit na další díl. Filmové zakončení se skutečně povedlo a odchylky od knižní předlohy vůbec nevadily. Efekty a akce byly skvěle vyvážené a zpracované. Nejvíce se mi ve filmu líbila část s pohledem do minulosti Severuse Snapa. Pro mě je to nejlepší postava v celé sérii. Souhlasím s ostatními že 3D nebylo až tak dobře zpracované, ale nevadilo. Dabing se jako vždy povedl. Zatím film roku 2011. Hodnocení 95%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Velice zajímavý Fantasy seriál, který mě chytnul a bavil hned od začátku. Každá postava tam má svoji dobře napsanou roli a svoji funkci v příběhu. Zajímala by mě knižní předloha podle které byl seriál natočen, asi si ji seženu abych to mohl porovnat. Nejvíce se mi v seriálu líbila postava co hrál Sean Bean. SPOILER! Je velká škoda jak nakonec dopadnul a že ho neuvidím v pokračování. KONEC SPOILERU! Další oblíbené postavy: Tyrion, Arya a Jon. Srpen 2011: Tak jsem si sehnal knihu co nejdříve to šlo a musím uznat, že kniha se fakt povedla, moc se mi líbila a určitě si seženu i pokračování. Hlavně oceňuji, jak věrně je seriál zpracovaný podle knihy, takže jsem hned dopředu věděl co bude násedovat, ale to mi vůbec nevadilo. Červen 2012: Druhá série se velice povedla, líbil se mi hlavně skvělý rozjezd, ten závěr mě už trošku zklamal, hlavně protože jsem znalec předlohy a scény s Daenerys úplně změnili :(, a ten závěr s Jonem vyzněl v knize lépe. „Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš nebo zvítězíš." „Strach seká hlouběji než meče." Doufám, že se třetí série bude více držet předlohy. Viděl jsem: 1. řada 2x, 2. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 100%, 2. řada 90%. Hodnocení 95%.

Transformers 3 (2011)

Na film jsem se těšil už od oznámení, že na něm Bay pracuje. Efekty a akce v druhé polovině filmu narostly a byly lepší než v prvním díle, ale příběh místama pokulhával a musím říct že Megan Fox byla v předchozích dílech lepší než teď Rosie Huntington-Whiteley. Myslím, že by se Michael Bay už neměl dále touto sérií zabývat a natočit něco nového a neokoukaného. Hodnocení 75%.

Rallye smrti 2 (2010)

Film nepřináší nic nového, ale je to dobře zpracovaný prequel k předchozímu filmu. Jason Statham z prvního dílu zahrál hlavní postavu lépe než Danny Trejo, ale já jsem se u filmu bavil skoro stejně jako u jedničky, ale jestli chtějí natočit další pokračování chtělo by to přidat něco nového. Jinak hodnocení půjde ještě níž. Filmu také uškodilo, že ten kdo viděl předchozí díl věděl jak film dopadne, ale to není tak zásadní chyba. Hodnocení 65%.

Sucker Punch (2011)

U filmu jsem se bavil skvěle, dobré prostředí, efekty, hudba, herečky, akorát příběh do kterého to bylo zasazeno mohl být lépe propracovanější, ale rozhodně se mi to líbilo o něco víc než Snyderův předchozí Watchmen. Mrzí mě že jsem se na to nedostal do kina. Hodnocení 80%.

Nádech (2010)

Hodně dobře zpracované Drama, se zajímavým a reálným podkladem. Herci zvládli role zahrát velice přesvědčivě. Při sledování se mé hodnocení pohybovalo okolo 80%. Pro ty co čtou komentáře před zhlédnutím filmu: !Zbytek si přečtěte raději až po projekci! Ale přece jen musím 10% přidat za ten pro mě "nečekaný" závěr filmu, protože jsem do poslední chvíle netušil jak to dopadne. Já bych určitě zvolil opačnou možnost, "ale kdo ví". Po cca. roce a půl jsem viděl film znovu a furt se mi moc líbil, i když jsem vlastně už věděl jak to dopadne. Hodnocení 90%.

X-Men: První třída (2011)

Tak jsem se konečně dostal do kina na tento, pro mě hodně očekávaný film. Trailer se mi fakt moc líbil. Příběh byl dobře zpracovaný, tak aby přesně zapadnul do celé série. Nevím proč, ale Wolverine mi před dvěma lety přišel o něco lepší než teď První třída, ta mi přišla asi tak na stejné úrovni jako Poslední vzdor, ale to je asi jen o vkusu. Každopádně film nenudil a předvedl pěknou akci i hudbu takže není co řešit. Hodnocení 80%.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Když jsem dal třetím Pirátům 3 hvězdy a prvním dvěma dílům 5 hvězd, nemůžu jinak než tady dát 4 hvězdy, protože to ve všech směrech překonalo třetí díl, ale zase to nemělo na první dva díly. Johnny Depp to zase zahrál perfektně, Penélope Cruz ho pěkně dopňovala a vrátilo se pár známých z předchozích dílů. Hudba ve filmu se povedla. Takže pro mě je to překvapení roku, protože jsem očekával, že to bude horší než třetí díl. Neviděl jsem to ve 3D, ale myslím si, že stejně 3D projekce by u tohoto filmu byla zbytečná. Hodnocení 80%.

Thor (2011)

Pro mě překvapení roku. Předlohu neznám, ale je to další povedené zpracování filmu podle Komixu. Od tohoto režiséra jsem tak povedný snímek nečekal. Akční scény jsou zajímavě natočené a příběh dobře promyšlený. Chris Hemsworth zahrál Thora velice přesvědčivě a já nemám filmu co vytknout. Říjen 2011: Tak jsem se na film podíval znovu a stále mě bavilo to sledovat, dabing se do filmu hodil skvěle a těším se až uvidím Chrise Hemswortha v Avengers a Thorovi 2. Hodnocení 90%.

Lost Highway (1997)

Měl jsem stejný problém s pochopením filmu jako u Mulholland Drive, na konci mi pár věcí došlo, ale zase jsem v tom měl trochu zmatek, řekl bych hlavně kvůli jménům ve filmu (když např. některé postavy měly 2 různá jména) a s rozeznáním snu a skutečnosti. Pomohla mi tato stránka s pochopením věcí co mi u sledování unikly: http://lynch.pillowfight.cz/f18.php. Film se mi líbil o něco víc než Mulholland Drive. Hodnocení 85%.