Ať vejde ten pravý (2008)

Velice povedený film, na porovnání doporučuji všem téměř zbytečný remake Let Me In. Každý z nich má něco do sebe, ale v tomto se mi Eli líbila více než Abby v druhém zmiňovaném. Zahrála upírku více přesvědčivěji a u tohoto snímku jsem cítil větší emoce než v Let Me In. Hodnocení 75%.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Několik scén mi ve filmu přišlo zbytečně natahovaných až nudných. Naopak obdivuji, že na to v jaké době byl film natočen, vypadá v dnešní době velice věrohodně. Závěr filmu mi přišel divný a nejasný. Herecké výkony jsou ale skvěle podané, ale po první projekci převažuje to co se mi na filmu nelíbilo, proto Hodnocení 60%.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Líbí se mi to o něco více než Přátelé, ale je fakt, že u nich jsem neviděl všechny díly, vždycky jen pár na přeskáčku. Doufám, že se k tomu časem dostanu pořádně. U HIMYM se mi první řada velice líbila, je tam plno skvěle natočených vtipných dílů a skoro všechny si udržují vtipnost po celý díl. Sleduji to v angličtině, protože u tohoto typu seriálu se mi angličtina zamlouvá více. Viděl jsem: 1.-4. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 95%, 2. řada 90%, 3. řada 85%, 4. řada 90%. Hodnocení 90%.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Změny oproti předloze byly i v tomto díle velké, ale nevadilo mi to tak jako u Prince Kaspiana. Zde to alesoň bylo smysluplnější než v předchozím díle. Prvnímu dílu se to sice nevyrovná, ale mě se to líbilo. Například souboj s mořským hadem (i když byl v knize jinak) se mi velice líbil. A závěr byl jako vždy skvělý. Budu doufat, že jestli vznikne pokračování, tak budou změny co nejmenší. Hodnocení 80%.

Zlatý kompas (2007)

Stejně jako u filmu Eragon mám, po přečtení knihy a znovu zhlédnutí filmu, chuť jednu hvězdičku odebrat. Nechápu, proč tolik důležitých věcí ve filmu vynechali, hlavně mě naštval ten závěr, který byl v knize tak skvělý a dojemný a tady ho klidně vynechali. Dost mě taky zarazilo, proč ve filmu nechali osvobození dětí až na závěr filmu, když to ve knize bylo uprostřed a boj medvědů zase dali před to, když v knize to bylo až potom. Možná to udělali proto, aby na konci měli tu bitvu, ale šlo to určitě vyřešit lépe. Po druhém zhlédnutí se mi to líbilo méně než před tím a to právě proto, že jsem byl ovlivněn knihou, která je mnohem lepší než film. Nezbývá mi než doufat, že časem někdo natočí film lépe a rovnou celou trilogii, protože u tohoto filmu se pokračování už určitě nedočkáme a i kdyby věřím že by to bylo ještě horší než tohle. Ještě musím pochválit skvělý soundtrack, který byl jednou z těch vydařených částí filmu. Proto po prvním dojmu nechánám Hodnocení 75%.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Závěr byl vážně skvěle zfilmovaný, bitva o Narnii i samotný odchod z Narnie. Ale to co mi nejvíce vadilo je, že změny oproti předlohy byly až tak velké, že jsem se s tím po celou dobu sledování nemohl vyrovnat. Nechápu například bitvu o hrad uprostřed filmu nebo vyvolání čarodějnice a takových různých nelogických i třeba menších drobností co neměli ve filmu co dělat. Připadá mi, že ten kdo psal scénář se vůbec nesetkal s předlohou. Snažili se film tak vylepšit až to celé zkazili. Škoda dal bych i 4 hvězdy, ale za ten divně upravený příběh nemůžu jinak. Hodnocení 60%.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Po hodně dlouhé době jsem se znovu podíval na první díl Narnie a moc dobře si pamatuji, jak se mi líbil už při prvním zhlédnutí. Nedosahuje takových kvalit jako filmové zpracování Pána prstenů a vůbec bych to s tím nesrovnával, protože Narnie je spíš zaměřená pro mladší publikum diváků. Ale i tak je celkem věrně zfilmovaná podle předlohy a má své vlastní kouzlo. A mě se po této projekci líbila stejně jako tenkrát před lety. Určitě by se našlo něco co by šlo ve filmu zpracovat lépe, ale i tak je to důstojné filmové zpracování. Hodnocení 90%.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Prozatím se plně ztotožňuji s místním hodnocením, 80% bych dal filmu i já. Je dobře, že je film i místama zábavný, nechybí dostatek akce a příběh je na dobré úrovni. Pro mě je Hra stínů asi tak na stejné úrovni jako předchozí díl. Robert Downey Jr. je velice dobrý herec a pokud bude pokračování určitě se na něj podívám. Hodnocení 80%.