Pan Nikdo (2009)

„Každá cesta je ta pravá cesta. Vše může být něčím jiným a mělo by to přesně tento význam.“ Tennessee Williams. Film zabývající se otázkou rozhodování v životě. Co by, kdyby a jak bychom se rozhodli vidět všechny následky našich rozhodnutí, všechna kdyby? Mnoho zajímavých myšlenek ("Nemáme možnost návratu. Proto je tak těžké si vybrat."). Plus skvělý soundtrack.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Nechápu proč tento bulvární pořad na Primě vzniknul, to jim nestačí Top Star Magazín? Ivaně Gottové to sluší, nicméně na moderování musí ještě pořádně zapracovat, vůbec jí to nejde.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Dávam o hvězdičku víc jak přechozímu dílu. U tohoto se mi podařilo udržet obsah žaludku v sobě, takže prostě a jednoduše musím. Tolik nesmyslného plkání o věčné lásce. Pochopím, že se to líbí 12ti letým ještě naivním holčičkám, ale u starších už mi nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou. Ani "bojové" scény tento film moc nezachraňují, vidět upíra a nevidět krev? A celý film nadrženou a sobeckou Bellu potkat v reálném životě, tak jí asi zabiju. Jedině, proč na to -náctiletou holčičku pustit, vidím v tom, že se nám snaží vtlouknout do hlavy sex až po svatbě, což v dnešním světě a světě filmu člověk už jen tak nevidí:-)

Nejtěžší volba (2010) (TV film)

Citlivě natočený dokument o velmi citlivém tématu, který mě samotnou nutil k zamyšlení, co je správné a jak bych se asi zachovala já. Nicméně, jak píše mi-ib, i mně chyběl v dokumentu pohled ženy, která se rozhodla si dítě nenechat. Navíc všechny ženy a jejich muži v dokumentu byli silně věřící. Ráda bych viděla tuto věc i z pohledů matek a otců nevěřících. Naopak to, že autorka do svého filmu nezahrnula i zdravotníky a jejich názory, na které se tam snáší (asi oprávněně) kritika, dokumentu vůbec neublížilo, právě naopak.

Summerhill (2008) (TV film)

Tato škola opravdu existuje a svým přístupem k výuce a žákům by si zasloužila určitě lepší zpracování. Je to velice zajímavé téma, nicméně tento film, je natočen tak, že se hodí akorát pro děti na sobotní ráno, když ještě není co dělat.

Sex ve městě 2 (2010)

Souhlasím s Angelinem - na takový film by holky měli chodit spolu jako součást dámský jízdy. Já tak udělala a udělala dobře. Po dni v práci probrat všechny nejnovější drby a posilněny vínkem vyrazit do kina. Tam pak sledovat trendy letošního léta, krásy dálného východu a "slasti i strasti" hlavních hrdinek. Nic víc, nic míň. Od tohoto filmu jsem ani nic jiného nečekala, a i když i já si myslím, že je o dost slabší jak díl první, domů jsem odcházela spokojená. A těch 146 minut nám uteklo jako voda.