Shrek: Zvonec a konec (2010)

Příjemné překvapení. Tentokrát se konečně povedlo tvůrcům vybalancovat dospělácký humor s příběhem síly Disneyho. Parodie ani citace nejsou nijak násilné, ba naopak Shrek IV paroduje maximálně sám sebe. Je jasné že už nemůže jít o film nabitý gagy, ale vydal se správnou cestou za pevnějším příběhem a ucelenějším vyzněním - tedy tam, kde většina posledních animovaných filmů silně pokulhává.

La Luna (2011)

Koprodukce Pixaru a projevuje se v plné parádě. ;) Pointa by šla ještě vyšperkovat, ale stylizace charakterů, upřímnost bajky a citové vyznění je paráda. Tomuhle utekl Oscar o půl hvězdičky

Wild Life (2011)

Kromě ztvárnění opravdu nic extra. Ale má svoje světlé momenty a nominace se mi zdá oprávněná

Neděle (2011)

Příliš netradiční na nominaci na oskara, ale buďme rádi že se tam takovéhle filmy vůbec dostávají.

A Morning Stroll (2011)

Slepice si každý den vyběhne na procházku. Jaká je její interakce se stejným člověkem a jeho s ostatními ve třech různých dobách? ;)

Mezi námi zvířaty (2003) (seriál)

Po shlédnutí první řady najednou v rámci Anifilmu musím konstatovat, že všechny díly konkurují i vyspělým Parkovým dílům. ;)

Refreny (2008)

Snová animace precizní technikou, zastřená zeleným rozmlžením. Dojmy a vzpomínky jsou zaznamenány poetickou formou, která vyžaduje víceré shlédnutí

Ichthys (2005)

Film o čekání, lidských snech a odhodlání. Když si muž v restauraci objedná rybu, číšník ji jde vylovit. Host musí zatím být velmi, velmi trpělivý. ;)

Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě (2009)

No vida, že i komerční animovaný film z produkce Walta Disneyho může navodit syrovou atmosféru Poa. Jedna hvězda za to že jde o produkt main-streamu a tudíž o větší překvapení