Ikarie XB 1 (1963)

Ačkoli sci-fi , je Ikarie především komorním psychologickým dramatem v hvězdném obsazení.

Zrození Planety opic (2011)

Pokud následující díl má být klasickým remakem Planety opic, přijdeme o tu nejzábavnější část, kdy si to opičáci rozdají s celým lidstvem.

Jana Eyrová (2011)

Jedna z mnoha adaptací nestravitelného světového díla a povinné četby. Tentokrát s perfektním scénářem, skvělými herci a uhrančivou přírodní a architektonickou kulisou.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po tom co jsem viděl asi pět dílů, jsem se vrhl na knihu a jedním dechem přečetl všechny díly. Teď louskám Dance with dragons v angličtině. Seriál se tak stal skvělou předlohou pro mou představu hlavních postav. Bohužel jak už to u adaptací tak rozsáhlých děl bývá, zápletka je ořezaná a ne vše je na plátně. A tak jsem po pár dalších dílech ztratil motivaci dívat se dál. Taky bych čekal, především když je seriál velmi předkládán na HBO jako fantasy, že ten fantaskní svět bude náležitě vyobrazen. Zatímco v knize se píše o obrovských hrůzostrašných zlovlcích, v televizi pobíhá pár psíků. Každopádně jestli série poběží dál, jako že nejspíš ano, těším se na draky, obry na mamutech a Aryu jako kočku z přístaviště.

Sólista (2009)

Není to špatné, ale bohužel je tady spousta klišé příznačná pro tento žánr. Celé je to moc načančané, na to že je to příběh z ulice to mělo být mnohem syrovější.

Devátá brána (1999)

Knižní předloha je skvělá. Tady se ji podařilo ďábelsky zprznit. Ani se nechce věřit že je to od Polanskeho. Všechno dýchá levným béčkovým filmem.

Super 8 (2011)

Prvních patnáct minut je skvělých. Super 8 vás vtáhne do děje a upoutá zajímavou zápletkou. Bohužel po čtvrt hodině už je to jen nervozní, uřvaná podívaná bez nápadu s opravdu ubohým rozuzlením na konci. Je to škoda, protože dětské výkony jsou vážně skvělé.

Bolest bez příčiny (2009)

Zajímavý životní úděl, který je předlohou filmu ještě nezaručuje dobrý film. Tady se však ve scénáři výtečně podařilo skloubit tragický osud cyklisty, jeho lásku ke sportu, rodinné zázemí, pracovní vztahy a milostný život. Je to možná malinko přislazené, ale zase ne natolik, aby snímek sklouzl do patosu či vtíravé romantiky. Celé to perfektně doplňuje hudba. Navíc sen hlavního hrdiny je mi velmi blízký.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Nejlepší pohádka. Nádherná krajina, tajuplný hrad, krásné postavičky. Výborný český dabing, poslouchám i cestou do práce v mp3 a den je hned hezčí :))..