Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Jak přesvědčivě a věrně jsou vystiženy jednotlivé charaktery na tak krátké ploše je na český film zcela výjimečné. Film pro mne také znovu po dlouhé době přináší to, pod čím si představuji český humor. Josef Hnátek se chová a jedná velmi rázně, někdy až za hranicí únosného chování, přehlíží svou ženu, terorizuje své fotbalové okolí, z čehož pramení neskonale absurdní čí vyhrocené situace. A právě v těchto vypjatých situacích je to pravé místo pro rozvíjení velejemného humoru, který mi tak dlouho scházel. Nečekejte tedy prvoplánovou situační řechtanici, nebo pásmo rádoby vtipných scének. Okresní přebor je v podstatě velmi smutný film o sudu jednoho zahořklého venkovského trenéra, který vše obětoval fotbalu, nad kterým se můžete pousmát. Navíc po nějaké době zase na plátně jeden z mých nejoblíbenějších herců Jan Hartl.

Hříšníci (2011) (seriál)

Nejenom velká zábava. Skvělé je nadprůměrné vykreslení charakterů postav.

Obhájce (2011)

Výborná žánrovka a povedený soundtrack.

Pupendo (2003)

Dnes již zlidovělá komedie nejlepší kvality. České herecké stálice versus. mimořádný objev Jaroslav Dušek

Horem pádem (2004)

Film vypadá jakoby do poslední chvíle nikdo nevěděl jaký žánr se točí. A tak to taky dopadlo. Přes vysloveně lidovou zábavu až po sociální drama. Ale nic z toho nefunguje.

Kráska v nesnázích (2006)

Výborné zahrané... především. Brejchová, Schmitzer, Geislerová, Abrahám, Luknár a další. Perfektní vedení herců, bez něhož by se taky film mohl úplně rozpadnout. Možná nejlepší Hřebejkův film.

Medvídek (2007)

Zdařilá komedie pro celou rodinu, je to takové instantní, ale funguje to.

U mě dobrý (2008)

Tak z nadsázkou by se dalo říct Dannyho parťáci po Česku. Je to vcelku dobře zahrané, především mě mile překvapilo angažování Miroslava Vladyky. Lokace výborná, u Badyho to znám a mám to tam rád. Ovšem filmu především chybí tempo, je strašně uloudanej, možná i nějaký větší zvrat a pointa.

Nestyda (2008)

Tady HŘEBEJK OPRAVDU UKLOUZL. Film se ztrácí v jednotlivých situacích a scénkách bez nějakého vedení či cíle. Film na půl cesty ke Kameňákům a podobným kouskům.

Nevinnost (2011)

Mohla to být na české poměry opravdu dobrá detektivka. Bohužel od začátku film zrazuje scénář a nedbalé vykreslení postav.