Camille (2008)

Tak vůbec nevím co si o tomhle myslet. Napotřetí jsem to teda skousl až do konce, ale přišlo mi to teda spíš strašně ukecané. Miller je protivná, Franco otravnej a Carradine otřesně filozofuje.

Modigliani (2004)

Krásný film s výborným Andym Garciou. Film je sice životopisný, ale postavy jsou ztvárněny opravdu s velkým nadhledem, ve velmi romantickém duchu.

Hasta la vista! (2011)

V posledních letech se s filmy o postižených či umírajících teenagerech toužících po sexu či lásce roztrhl pytel. Trh s klasickými teenage sexy komediemi se již zřejmě naplnil. Ovšem v tomto případě nelze mluvit o prvoplánové zábavě. Hasta la vista je skvostný film s výborným scénářem a perfektními hereckými výkony. Postavy jsou napsány a ztvárněny věrně a obdivuhodně plasticky. Senzační je už samotné obsazení postav, které funguje vážně na jedničku. Především Tom Audenaert se mi strašně líbil. Samotný příběh není nijak složitý či převratný, ale díky scénáři a hereckým výkonům určitě nenudí. Jen ten konec je mírně předvídatelný a sklouzává k zažitým klišé.

Líbáš jako ďábel (2012)

Všechny scény v České republice jsou vážně peklo. Tak brutálně nezvládnutý product placement se jen tak nevidí. Celý film doprovází ubohá Maláskova hudba, který vykradl co se dalo a přetvořil do instantní orchestrálky po vzoru socialstických seriálů 80. let. Poslouchat to dvě hodiny bylo nadlidské úsilí. S herním projevem všech zúčastněných jsem byl docela smířený, nijak to nevybočuje od prvního dílu. Celé je to škrobené, přehrávané jako při telenovele. Ale s ohledem pro koho je film především určený to nějak nevadí. Poslední půlhodina už se snaží to celé nějak zakončit, bohužel scenáristicky je to dost katastrofa. Nebýt tak strašné hudby a tak příšerných reklam docela by to ušlo, ale takhle vážně ne.

Sexy botky (2005)

Charlie zdědil fabriku na boty na pokraji krachu, jak se brzy doví. Na bláznivý nápad ho přivede náhoda. Zcela změnit kolekci bot a vydat se na modní přehlídku do Milána s botami pro transvestity. Oblíbený anglický žánr sociální komedie ve stylu jak se dostat s kaše a vydělat balík v poněkud neobvyklém podání. A po pravdě , výborně jsem se bavil.

Zabiják Joe (2011)

Filmy co jsem viděl v poslední době mě jen ujištují, že Texas je kus krásné země k žití, s velmi příjemnými obyvateli měst, vesniček i kdejaké pumpy v poušti. Nejinak je tomu i v tomto okouzlujícím snímku plném milých a bohabojných občanů Texasu. Teda na první pohled. To jen tak na začátek. Naštěstí netrvá dlouho, kdy všichni odhalí svoje drobné, no občas i větší neřesti a úchylky. V jednom případě, možná ve dvou už jde o dost vážné psychopatické magory. Nu což. Matthew mě potěšil, jednoznačně dokazuje že umí hrát, že se jeho kariéra jednou bude ubírat tímto směrem bych ještě před pár lety nevěřil. Jen tak dál. Hirsch je pro mě jeden z nejnadanějších herců mladší generace a opět nezklamal. Juno Temple byla nebezpečně přesvědčivá a krásná. Docela chápu, že tam závěrečná scéna s kuřetem je a proč tam je, na druhou stranu bych si přál aby tam nebyla. Trochu mi pokazila absurdní atmosféru celého filmu a možná zbytečně tlačí na pilu, aby demonstrativně ukázala co že jsou všichni zač.

Bokovka (2004)

Neromantická komedie ve skvělém obsazení a úžasnou atmosférou amerického kraje vín, Napy.

Horší už to nebude (2006)

Zajímavý námět. Atmosférou mi to trochu připomnělo Truman show. Určitě stojí za shlédnutí. Jedna z těch kultivovanějších a chytřejších amerických komedií.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Vcelku vtipná komedie o dvou sestrách, které nouze přinutí začít s byznysem, který není opravdu pro každého.