Zelený sršeň (2011)

Jednotlivé scény jsou pěkné. Barevné, dynamické, strhující. Ale ve výsledku něco chybí.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Tenhle film se snaží vypadat jako nezávislý kus, bohužel k tomu přistupuje zcela zažitými klišé a nechutně předvídatelným a podlézavým humorem.

V Bruggách (2008)

Martin McDonagh, věrný svému dramatickému stylu, rozehrává absurdní zápletku na pozadí obrazu Hieronymuse Bosche, ve které si jeho fanoušci určitě příjdou na své. Výtečné obsazení, moc mě to bavilo. Krása.

Svět podle Mallory (2010)

Výtečně vystavené drama se skvělím Jamesem Gandilfinim v hlavní roli. Neméně přesvědčivě mu sekundují Kristen Stewart v roli ztracené mladé prostitutky a Melissa Leo v roli smrti dcery zničené manželky. Ta opravdu krásně zahrála zdrcenou matku, vyhýbající se lidem, uzavřené do svého smutku. Na druhou stranu vnáší do filmu neskutečně vtipné momenty, je úžasná. Téměř celý film se odehrává v charismatickém prostředí New Orleans, které dodává filmu spolu s herci jedinečnou atmosféru.

Až na krev (2007)

Daniel Dayx-Lewis je naprosto úžasný. Samozřejmě také díky výbornému scénáři a nádherné kameře. Je jen málo filmů, kde by byl charakter postavy a vývoj jeho myšlení a jednání tak bravurně dotažený.

Temné stíny (2012)

Barnabáš je úžasná postavička, vcelku slušně si vysál celý film pro sebe. Atmosféra hipies a hudba taky pobaví. Ale to je asi tak vše. Film samotný, je naivně prostičký.

Kříž cti (2012)

Pěkný film a stejně jako většina s podobnou tématikou, velmi předvidatelný. Tady se ovšem povedlo překvapit dobrým scénářem a hodnověrnými postavami. Nejvíc se mi líbil Stig Henrik Hoff ve své roli málomluvného a sympaticky přemýšlejícího německého vojáka. Spolu s Rupertem Grintem, řadovým britským vojákem, rozehrávají asi nejzajímavější linii filmu, jejich zdánlivě nesourodé rozvíjející se přátelství se mne dotklo.

Bez kalhot (2012)

Výborně zahrané, bohužel tomu chybí nějaká silnější zápletka. Takhle se dá děj popsat maximálně ve dvou větách a nebezpečně připomíná taneční filmy pro teenagery.

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Milka a spol si pro Vás připravili skutečný zážitek. Něco takového jsem opravdu snad ještě neviděl a pevně doufám že do budoucna toho budu ušetřen. Bohužel se mi nepovedlo přenést přes zjevnou absurditu a naprostou debilitu filmu jako většině návštěvníků kina, kteří se už po čtvrthodině nepokrytě chechtali a opakovali si tupé hlášky účinkujících. Ale popořadě. Režie, ta vlastně neexistuje, film si žije vlastním životem, každou chvíli mění tempo, směr, kvalitu. Nejpříznačnější by bylo označení "fan made video tribute" k nějaké opravdu povedené videohře, samozřejmě pořádné vyvražďovačce. Kameraman mnoho invence také nepředvedl. Vystačil si především se střídáním ánfas detailů z jednoho na druhého. Občas svou řemeslnost okořenil ánfas polodetailem. Herci si s kameramanem vyloženě rozuměli a opláceli mu odhodlaným , nebo ještě lépe uhrančivým pohledem do kamery. Své nadlidské úsilí dovršili monologem s pera mistra scénáristy, typu "Mě nemůžeš zabít!". Vše za doprovodu burácivé hudební podkresby. Tak, to by bylo. Ale pokud Vám jde především o spršku střel beze smyslu, děj Vás nezajímá, je to film přesně pro Vás. PS. 3D je zcela k smíchu. To srovnání s Avatarem by prošlo leda by byl Avatar natočený v 70, letech. Spíš než využití filmové optiky, jde o post digitální úpravy. A navíc s velmi nevyrovnaným úspěchem.

Cukrárna (2010) (seriál)

ŽÁDNÁ SLÁVA