Pan Am (2011) (seriál)

Krásně naivní a obrazově úchvatný seriál.

Switch (2011)

Není to špatná detektivka. Taková klasická francouzská záležitost. Jen mi příjde jako by frantíkům došly staré dobré zločiny a témata a zbytečně kombinují.

Total Recall (2012)

Dobře jsem se bavil. Jasně není to nijak vybroušený scenáristický klenot, ale nějak velký průšvih to rozhodně není. Je to ale samozřejmě akční jízda, která nedělá ostudu svému předchůdci. Farrella mám vcelku rád, je tedy pravda, že jeho poslední projekty nebyly úplně nejzdařilejší, tady se mi ale líbil.

Dealer III (2005)

I přes svůj název je Pusher 3 jednoznačně samostatný film, který stejně dobře obstojí bez toho aniž byste viděli předešlé filmy. Naprosto geniální film. Nejrealističtější pohled do života lumpů. Zlatko Burič je neskutečně charismatický herec, tady si zahrál krásně rozporuplnou postavu, Dostává se do izolace jak ve své rodině a co je možná ještě horší ve své branži gangstera. Dravější a mladší dealeři drog z něj začínají mít srandu a neberou ho s respektem na který byl zvyklý a který si dlouho budoval. Veškeré násilí ve filmu není jednoúčelné, je jen demonstrací a vyvrcholení Milova duševního neklidu. Kmotr oproti tomuto filmu je obyčejný odvárek, plný nafintěných taliánů.

Temný rytíř povstal (2012)

Je to úžasná podívaná, to se nedá upřít. Bohužel se tady objevuje už mnoho postav, jak kladných tak záporných. I těch kotrmelců a zvratů je nějak příliš. Celá trilogie je perfektní sérií, jednou z mála která si udržela styl, tempo a kvalitu. Pro mě bude ale stejně nejlepší první díl, který mi tehdy vyrazil dech. Pokračování už mohla jenom "pouze" splnit očekávání, což se jim jim nadmíru povedlo.

Na hraně temnoty (2010)

Velká snaha vytvořit sofistikovaný politický thriller se moc nevyvedla. Zápletka je hloupoučká, jednání postav směšně nelogické.

Koupili jsme ZOO (2011)

Musím se přiznat, že přesně takový rodinný film mi dlouho chyběl. Je to krásná a zábavná podívaná, s vcelku zdařile ztvárněnými postavami a zajímavým námětem. Navíc je to velmi příjemně zahrané, vcelku věrně a civilně, což je opravdu obdivuhodné na americkou romantickou komedii.

Báječný hotel Marigold (2011)

Nádherné obsazení, bohužel film mohl být lepší. Přesně jak je psáno v popisu filmu. Komedie/drama. Ale ani jedno není nijak dotažené. Samotná myšlenka je úchvatná a nabízí všelijaké možnosti. Scenáristi se však jako by báli se do toho pustit pořádně.

Vítězové a poražení (1999)

No musím říct, že jsem čekal trochu víc. Ano děj je strhující,ale na druhou stranu taky plný vaty a klišé. A co se týče kamery a střihu, těžko posoudit. Na konci století to možná bylo převratné a inovativní, mě to ale teď přišlo strašně videoklipové. Nevím jaké jaké je zákulisí amerického fotbalu, ale pochybuju, že si hráči můžou naprosto veřejně užívat drog a prostitutek, nemluvě o tom, že vedení a majitelé týmu, nejen že o tom ví, ale spokojeně si užívá s nimi.

Amazing Spider-Man (2012)

Spider-Man nové generace se zas až tak moc neliší od svého předchůdce, ale nedá se říct, že by to bylo vyloženě na škodu. Nové obsazení je perfektní, asi nejvíce z celého filmu se mi líbila poťouchlost Petera Parkera a zamilované jiskření s mezi ním a Gwen. To obsazení se tvůrcům na de vše povedlo. Samotný děj už tak povedený není, vlastně je to pořád to samé.