Večeře s April (2003)

O tomto filmu snad nelze mluvit ani jako o nízkorozpočtovém. Lépe by se hodilo amatérský snímek. To ale v žádném případě neznamená, že není kvalitní. Scénář má v sobě velký potenciál, je hravý a přitom lidsky smutný. Některé situace by se daly rozehrát lépe či je ještě více vygradovat. Každopádně výprava na díkuvzdání na pozvání černé ovce rodiny April stojí za shlédnutí.

Přednosta (2003)

Úžasný film a skvostné herecké výkony hlavní trojice.

Sněhurka (2012)

Taková instantní Sněhurka.

Záhada vyvoleného (2002) (TV film)

Knižní předloha Video s Ježíšem mě hodně bavila. Film sice dodržuje hlavní kostru příběhu, ale pro mě absolutně nepochopitelně mění závěr filmu a s tím i pointu knihy, která se zde úplně vytratí.

Sněhurka a lovec (2012)

Charlize Theron hraje jak o život, je to krásně přesvědčivá mrcha, až Vás zamrzí, že plýtvá talentem v takové kravině. Což bohužel Sněhurka a lovec nepopíratelně je.

Repo Men (2010)

Průměrný a nijak zvlášť inteligentní akční sci-fi s překvapivě dobrým obsazením a dvěma velmi vydařenými scénami. Vyvraždovačka v chodbě sice nemá parametry Oldboye, ale Law v kšandách s pilkou a kladívkem za doprovodu U.N.K.L.E. taky potěší.

Armageddon (1998)

Ten film zraje jako víno. Ve svém žánru nepřekonatelný počin. Více akce, klišé, hrdosti, patosu, romantiky a dobrodružství už se do jednoho filmu prostě nedostane. Geniální obsazení s Brucem Willisem na vrcholu kariéry, vycházející hvězdou Benem Affleckem, nádhernou Liv Tyler a geniálním Stevem Buscemim, bez kterého by film nebyl tím čím pro mne je. Steve filmu dává ten potřebný nadhled, bez kterého by to byl jen další hollywoodský blockbuster o neohrožených američanech ... a tam v jesličkách leží miminko ...je to malý Míša Bay ...a do vínku dostal kameru ...aby jednou spasil ameriku ...co ameriku, celý svět... Ano

Melancholie (2011)

Trochu jsem se bál, aby to nebylo dovršení Antichrista. Něco jako a teď Vás do toho svého pekla vtáhnu všechny a budete trpět se mnou. Nikdo mě nepřesvědčí, že Trier si už z lidí a hlavně z kritiků nedělá očividně prdel a především se královsky baví. V tomhle případě se mu také zároveň podařilo (možná nevědomky) udělat majsrštyk, který v sobě komponuje, absorbuje, vstřebává všechny pohybující se obrázky co kdy byly za nějakých těch sto let natočeny. Pro mě v tom je všechno, utrpení, bůh, láska, vesmír ... nejlepší film, jaký jsem viděl.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tak být mi sedm asi bych byl hodně odvázaný, ale takhle... je to taková pitomost, až to bolí, na druhou stranu je to pěkně udělané a krásně dětsky naivní. Nejlepší herecký výkon předvedl turbo pes a hned za ním dva opičáci. Lidské herecké výkony jsou jeden horší než druhý, Lynn Collins tady aspiruje na nejhorší herecký výkon všech dob.

Prometheus (2012)

Prometheus v Imaxu byla fantastická podívaná!!! Nebyl jsem si jistý, zda bude stát za to jít do Imaxu, ale 3D je fantastické. Po vyzuální stránce naprosto brilantní. Byl jsem rád že z vetřelce jsou tam víceméně pouze náznaky, až na samotný konec, se film jakoby dostává před události, na které by popřípadě mohl navazovat Vetřelec. Vetřelec je ale tak specifické a kultovní dílo, že jakékoliv pokračování či prequel prostě nemůže jako samostatný celek obstát. Snímek je od první minuty pastva pro oči, už samotná krajina (Island) bere dech. Oproti některým reakcím zde na ČSFD, jsem byl rozhodně mile překvapen také ze scénáře, děj je rozhodně hutnější než u všech Vetřelců, má rádoby určitý fillosofický podtext, který je možná poněkud úsměvný, ale každopádně nijak neuráží. Samotný děj plyne vcelku spolehlivě, postavy jsou napsané a ztvárněné s odkazem na žánr přesvědčivě. Jsou tam sice dvě, nebo tři scény, které bych raději vystřihl, no uvidíme co přinese director cut. Jediné co bych teď pár hodin po shlédnutí filmu vytkl je poněkud plytká atmosféra. Nejsem milovník nějakých prvoplánových lekaček, na druhou stranu u Promethea se o nějaké tíživé či hororové atmosféře nedá rozhodně mluvit. Vyzdvihnout je nutné především výkon Michael Fassebendra, ten je se svým potměšilým úsměvem a úsporným herectvím vážně neodolatelný. Neméně dobře mu sekundují Rapace, Theron a Elba. Digitální efekty jsou ohromující (spoiler? vetřelec vylíhnutý v poslední minutě je prostě dech beroucí). Už jen počet jmen v titulcích u digital effect mluví za vše. Je jich tam snad více než dvě stě. Prometheus má rozhodně své mouchy a nedoporučuju nad ním nějak zvlášť přemýšlet. V takovém případě si ho skvěle užijete. 5 Hvězd především za vizuální podívanou.