Antikrist (2009)

Zbytečná krutost v originálním hávu.

Poupata (2011)

Herecké výkony jsou sympatické, především jsem rád viděl Vladimíra Javorského ve vážné roli, ale samotný film je příšerně vykonstruovaný na pozadí nereálných kulis. Režisér se snažil za každou cenu navodit atmosféru neutěšeného industriálního maloměsta, ale je to spíše karikatura. Jednání postav je tak absurdní, až to bolí, nedá se na to dívat. To co u Slámy funguje na základě vybroušených scénářů a jasného záměru něco sdělit, tady nesděluje prostě nic, maximálně režisérův záměr šokovat. Ve srovnání s filmem Dům bojujícím o lvy ve stejném roce a s podobným námětem určité sociální izolovanosti, je tento film opravdu odpad. O to překvapivější jsou jeho ocenění.

Miláček (2012)

Řemeslně dobře odvedená práce, bohužel pro mě s hodně špatným obsazením. Pattinson se tváří celou dobu odhodlaně nasraně, ale jednoznačně nepřesvědčil. Uma Thurman potvrdila že prostě není herečka která zvládne jakoukoli roli a Kristin Thomas mě obrovsky zklamala. Naopak velmi milým a krásným překvapením je Christina Ricci.

Muž na hraně (2012)

Vcelku jsem se bavil. Zápletka s římsou je vcelku originální, ten zbytek už jede jak podle šablony. Na nelogičností se nemá vcelku proč pozastavovat. Film chce jednoznačně bavit a ne moralizovat. Rodriguez v roli bratrovy přítelkyně je skvělá a několikrát mě upřímně rozesmála.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

ČSFD projekce byla super, skvělý zážitek koukat se na film na velkém plátně. První hodinka je trochu náročná, ale pak se to rozjede a konec je vážně skvostný.

Muži v černém 3 (2012)

Nenudil jsem se, ale na druhou stranu to nebylo nic moc. Scenáristi se prostě moc nepředvedli.

Tohle je válka! (2012)

Taková svižná oddychovka ve stylu Mr. and Mrs. Smith. Dá se na to koukat, ale ten konec je už dost otravnej.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tváří se to jako nádherná dekadentní žánrovka surrealismu, ale nakonec je to jen taková osobní uchylárnička Almodovara, který se vyřádil ve svých fetišech.

Občanský průkaz (2010)

Jak to vlastně všechno bylo. Hlavní předností Občanského průkazu oproti zástupu mnoha jiných filmů je absence nostalgického patosu a pocitu ublíženosti. A výborně hrající mladí herci.