Star Trek - Sedm z Galilea (1967) (epizoda)

Opravdu nechápu ty, co si stěžují na Remaster verzi a že tato utrpěla nejvíce. Ano, tato epizoda je nejvíce "CGI-heavy", tak je logické, že těch úprav bylo nejvíce. Ale tyto úpravy jsou udělány velice kvalitně a zejména citlivě, na atmosféře to pouze přidává a ničeho neubírá.

Star Trek - Aréna (1967) (epizoda)

Druhý nejnudnější díl celé první série, bohužel. Jedna hvězda za legendární úvodní pěstní souboj Kirka s Gornem.

Star Trek - Dovolená (1966) (epizoda)

Pro mne asi nejhorší epizoda z celé první série. Toto byla opravdová pruda od začátku do konce...

Star Trek - Rovnováha hrůzy (1966) (epizoda)

Zřejmě nejlepší epizoda první série TOS a jedna z nejzásadnějších pro celý budoucí ST svět. Naprosto mistrovský díl.

Star Trek - Zvěřinec - 1. část (1966) (epizoda)

Zde se ukazuje genialita G. Roddenberryho - zrecyklovat původní, studiem nenáviděný pilot, na dokonce celý dvojdíl, navíc s tak navýsost závažnou zápletkou v podobě vzpoury pana Spocka. A první z obou dílů je opravdu poutavý.

Star Trek - Zvěřinec - 2. část (1966) (epizoda)

Zde se ukazuje genialita G. Roddenberryho - zrecyklovat původní, studiem nenáviděný pilot, na dokonce celý dvojdíl, navíc s tak navýsost závažnou zápletkou v podobě vzpoury pana Spocka. Druhý díl už víceméně není ničím zajímavý (z pohledu diváka, který si před TOS pustí původní pilot), ale závěrečná pointa skvělá.

Star Trek - Miri (1966) (epizoda)

Druhá planeta Země a taková směšná zápletka... Asi nejslabší díl první série.