• Krátkometrážní

Lakomec (1972) (divadelní záznam)

Tak Kopecký je nepochybně famózní, i když je celou dobu zpocený jak myš. Ale mne kupodivu pobavil i Moučka a jeho smích při čtení seznamu. Jinak Bohdalka, Hanzlík, Kepka standard.

Mortys (2011) (studentský film)

Takové nějaké divné a zcela ne-strašidelné. Prostě smrt post-post-moderní, high-tech a cool. A nejsem z toho odvázanej.

Opilí láskou (2002)

Váhal jsem, váhal... ale nakonec tomuhle lehce úchylnému filmíku dávám plnou nálož. Čert vem citovou sterilitu, která z něj přímo čiší - režie a herecké výkony jsou totiž naprosto úžasné. Ano, přiznávám, pro Emily mám slabost už od prolomených vln, kdežto Adama jsem nikdy nemusel - ale on fakt umít hrát! Bavil jsem se dokonale - sedm sester, pudinky, piano a fantastický políbek - ano, ten z plakátu! O příslušnosti k žánru romantické komedie by se ovšem dalo pochybovat. Podobný film: Sekretářka.

Obhájce (2011)

Tak tímto filmem se pro mne Matthew stal konečně hercem, nikoliv už bezduchým hezounem, kterým naopak zůstává Ryan. Není to stoprocentní palba, leč palec nahoru hlavně za vykreslení hrdiny - právníka z masa a kosti, syčáka z povolání, kterému nechybí charakter..

Hlas moře (2004)

Tak tohle ne. Celou dobu jsem si říkal: bude to útok na city, bude to útok na city... A byl to útok na city. A možná právě proto mne ten příběh moc nedostal a Ramónova postava a jeho postoje mi nebyly moc blízké, ačkoliv jsem zpočátku čekal opak. Víc mne dojal osud advokátky Julie. Bardem ovšem hraje výtečně... co Bardem, všichni!

Čtyři lvi (2010)

Opět jsem si posunul hranici toho, čemu všemu se dokážu smát - i když zde často s nepříjemným mrazením v zádech. Tušil jsem, oč půjde, tím spíš, že můj smích začal už při pohledu na obal DVD (ta vrána nemá chybu), i tak ale musím tvůrcům složit poklonu za odvahu natočit téměř absolutně nekorektní film, který však vlastně zesměšňuje jen teroristy, nikoliv náboženství jako takové (jinak by se Morris asi musel dost dlouho schovávat...). Britové prostě satiru umějí. A nejlepší hláška? "Co vyhodíme do vzduchu?" "Internet!"

Opilý koráb (2010)

Bohužel hlavně nuda. A Malkovich by už měl filmování radši zabalit - hraje pořád samé magory.

In America (2002)

... avšak každé z těch dvou úžasných sester dávám po pěti hvězdách, bez nich by byl tento film nevýrazný a odsouzený k do/od/polednímu vysílání ve všední den na kterékoliv televizi.

Agent bez minulosti (2002)

To teda jako vás všechny fakt bavilo se na to koukat? :-) Zklamání, zklamání, zklamání.