• Krátkometrážní

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Netypická retro romance se sympaticky divným hrdinou s vizáří á la John Lennon. Vcelku snesitelně trhlé i typicky britskohumorné. Mohlo to být natočeno kdykoliv mezi lety 1990-2010 a nikdo by neřekl ani Queen Elisabeth. Až bude nálada a bude u mne nějaká dvounohá kočka, skouknu to znovu s ní.

Pravidla moštárny (1999)

Být užitečný, to je to podstatné. Bál jsem se, že to bude zprznění skvělého románu, ale ono to nakonec bylo velmi dobré. Kniha nemá chybu, film jich pár má - ale tak to prostě bývá. Pomalý film, který přesto uteče jako voda a po jehož shlédnutí mám román ještě raději. "Dobrou noc, ..." a dál ať si každý, kdo film viděl, doplní totéž.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Skoro bych řekl: Americká krása trochu jinak - vtipnější, ale méně pravdivá a méně existenciální, Nechápal jsem Jacobovu motivaci k Calově "převýchově" a ze všech postav mi byla plně sympatická snad jen chůva. I tak ovšem velmi dobrý zážitek a navrch jedna nezapomenutelná scéna: oprava bojleru. Ta není vtipná nebo trapná, ta je krásná. V té chvíli jsem se až zastyděl, že jsem se do té doby téměř všemu smál.

Tango (1981)

Originální až na půdu, ale skoro nedokoukatelné.

Černá díra (2011) (divadelní záznam)

Velmi zábavný herecký koncert, který se téměř nedá dokoukat do konce. Ty šílené variace jsou plusem i minusem této hry. "Delfínci." "Makaj." Výborní Trojan, Novotný, Babčáková.

Saedeu mubi (2005)

Nejen, že se mne to emocionálně téměř nedotklo, ale ani se mi to moc nelíbilo. Alespoň do průměru to dávám jen kvůli "Sněhurce".

Láska mezi nárazníky (2008)

Velmi příjemná pohádka na dobrou noc. Takovéhle filmíky by měly televize vysílat o půlnoci jako večerníčky pro dospělé.

Konec stalinismu v Čechách (1990)

Husák s rohlíky nemá chybu, jinak to už ale působí trochu zastarale a nemá to tu sílu jako po sametové revoluci. Jako varování to má ovšem trvalou platnost.

Neoneun nae unmyeong (2005)

Pěkně nepovedený kočkopes, snažící se vítězit na několika hysterických frontách najednou... zbytečně. Přesto musím dát tři odřené hvězdy aspoň za ty herecké výkony - i když o postavách, ději a také o scénáristovi si myslím svoje. Vidět to jako první korejský film v životě, bylo by mé hodnocení vyšší... leč bohužel.

Metoda (2005)

Film jedna báseň, o hledání toho pravého manažera a také o hledání "krtka" (byl jsem překvapen, tip mi nevyšel - tím lépe). Druhá půlka filmu už ale neměla takové grády a záchodové scény bych klidně oželel - i když záměna košil byla ok. Ovšem, postupem času člověk zjišťuje, že ani nemá komu fandit, neboť postavy se proti své vůli pěkně vybarvují - sketa je nejen krtek, který to ale má v popisu práce a jemuž v tom sekunduje ultrasexy sekretářka, ale nakonec všichni. Je to prostě "JEN" hra. A dostal jsem strašnou chuť jednou něco podobného zorganizovat.