• Krátkometrážní

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Více než důstojné rozloučení s legendami (Cimrman, Smoljak). Postavy: Komenský a Hus skvělí, babička Boženy Němcové také (Čepelka rulezzz). Ostatní vcelku dobří i vtipní, až na Radeckého, ten se mi vůbec nezamlouval (to byl zjevně i záměr autorů).

Lolita (1997)

Incestně-pedofilní klasika. Nic extra - kromě působivého závěru a výkonu hlavní představitelky, samozřejmě. Chvílemi ovšem dost nuda a marné hledání kultovního statusu filmu. A jaksi permanentně vyděšená tvář Jeremyho Ironse mne už ke konci vyloženě iritovala.

Jackie Brown (1997)

Vcelku příliš dlouhý, nudný a překombinovaný odvar PF, u kterého mne bavili jen De Niro s Jacksonem a pak krásné nohy Pam Grier.

Dopis mé matce (2002) (TV film)

Obsah nadmíru působivý, forma však působí poněkud lajdácky. Praha na konci i konec sám ovšem příjemně překvapí i potěší.

Půlnoc v Paříži (2011)

Asi jsem si Paříž taky zamiloval. Tohle se Woodymu fakt povedlo - i když víc to zobrazení minulosti nežli rok 2010. A v Owenovi našel svého hereckého nástupce se vším všudy. Celé to literární a malířské panoptikum působilo dost věrohodně a zajímavě, nejvíc asi Gertruda Steinová.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Něco jako Fargo číslo dvě, komplexnější, ale ve výsledku méně působivé. Aneb další variace na téma: když se to posere, tak se posere všechno. První i poslední zabití (ne)čekané. Ethan velmi dobrý, P.S. odvedl svůj standard a Marisa se díkybohu párkrát svlékla (však má taky co ukazovat). Aniž bych však chtěl tento film shazovat, tak nejlepší je na něm jeho název.

Město (2010)

Moc se těším na další Affleckův film - jako režisér se docela překonává (a v policejní uniformě budí fakt respekt). Čisté čtyři body - hlavně za napětí a kameru. A Rebecca je jako třešnička na dortu perfektní. "A když ti neuvěřím?" "Uvěříš." "Proč?" "Ty odpovědi se ti vůbec nebudou líbit!"

Na Hromnice o den více (1993)

Prima ztělesnění filmové romantiky počátku devadesátých let - včetně A.MacDowell. Chytrá zápletka a její vtipné natahování, které ani nenudí. Jo, a B.Murray je vedle B.Keatona fakt asi nejsmutnější komik filmové historie.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

ODPAD!!! Všichni víme, proč.

Joru no Shanghai (2007)

Slabší děj i film jako celek, příliš melancholické, moc dlouhé - a s krásnou hrdinkou i hudbou. Motiv neustále bouraného taxiauta je dojemný. Víc mne k tomu nenapadá, protože toho taky víc k zapamatování není.