• Krátkometrážní

Nezvaný host (2007)

V tomto filmu všechno plyne tak hezky pomalu a postavy jsou přirozeně, neteatrálně lidské..A naučil jsem se jedno hezké cizí slovo: habibti.

Ty, který žiješ (2007)

Zajímavé a tak nějak seversky zvláštní, ale koukat se na to nedá... A trest smrti za ubrus - to fakt není vtipné.

Sociální síť (2010)

Účet na Face jsem měl asi tři týdny - a stačilo. Never more. Takže z tohoto filmu si budu pamatovat maximálně to, že Mark Zuckerberg je zjevně velký magor. A nedivil bych se, kdyby během natáčení zmagořil i Jesse Eisenberg - ten dost válí. Film jako celek působí víc formanovsky než fincherovsky a a a... to je všechno. Účet na Face si určitě neobnovím.

Tristram Shandy (2005)

Knihu jsem měl kdysi v ruce, myslím, že jsem ji tenkrát nestihl dočíst, protože jsem ji musel vrátit do knihovny. Klasika postmoderny, napsaná mnohem dříve, než vůbec přišla nějaká moderna, jak zaznělo i v tomhle filmu. A teď k němu. Po impozantním nástupu přišlo zklamání, které už konec nezachránil. Chápu, že je těžké zfilmovat nezfilmovatelné, ale proč je celá prostřední třetina filmu tak zoufale intelektuálská a nudná? Jako by tam režisér narouboval Bergmana (nebo Allena bez vtipu) a zapomněl, o čem měl film původně být. Coogan je výborný, určitě si herecky přišel na své. Ale čekal jsem vcelku od tohoto filmu větší zážitek.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Sice ten dokument vypadá napůl fiktivně (některé scény a dialogy jsou neuvěřitelné), ale po jeho shlédnutí jsem si jistý, že si vždycky radši koupím metrák zelí než auto :-).Perfektní hudba!

Adamova jablka (2005)

"Nastav druhou tvář..." Tento film v člověku vyvolá katarzi a touhu být po morální stránce lepším, i když ví, že to je setsakra těžké. Trochu drastické, patetické a tragikomické - ne nadarmo se Bible pořád rozevírá zrovna u Jóba -, ale rozhodně je to působivé. Zázraky se prostě v životě dějí a koláč nakonec přece jen není tak těžké upéct. Tušil jsem, jak to skončí, ale stejně mne ten konec posadil na prdel. Něco takového dokážou natočit jen Evropané, a specielně Dánové. A Mikkelsen je opravdu borec.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Dokonalá ztráta času. Nevtipné, trapné, nudné, dlouhé a antiromantické. O ničem. Moje milovaná Reese asi ztratila soudnost (doufám, že jen dočasně) nebo jí její ex zablokoval platební karty, když vzala roli v tomhle paskvilu.

Kamarád taky rád (2011)

Blbost, blbost, blbost a ještě jednou blbost. No dobře - na jedné straně pár trefných vtípků a dobrý Timberlake a na druhé straně hrozně nesympatická Kunis (herečka i její postava) a hromada klišé větší než hromada hnoje.

Melancholie (2011)

Pořád jsem si říkal: Larsi, tohle ti tentokrát nesežeru, ne a ne! A sežral jsem mu to, i když jaksi bez navijáku. Esence trapnosti (první půlka filmu) a šílenosti (druhá půlka) - obvyklé von Trierovy motivy. Ženské postavy výborné, leč tentokrát nesympatické - díky aspoň za vcelku normálního Kiefera, ten taky docela zaválel. Konec působivý - lepší než by byl třeba od M.Baye. A realita X sen? V podstatě zjevně koukáme na dva zlé sny obou hrdinek, jedno čí je který - a 19. jamku vem čert! Nejvyšší čas zkouknout Antikrista.

Nesvatbov (2010)

Hej, ludia, čo sa vám na tomto filme nepáčilo? Já jsem se strašně bavil... což bylo možná i tím, že také patřím mezi "octované" třicátníky. Svérázný starosta je sympatický, pár dalších postav také a trapné to rozhodně nebylo - zato české titulky áno, áno, áno. A co říct závěrem? "Sudímu koloběžku!" :-)