Walk All Over Me (2007)

Originální a místy vtipný film, který byl bohužel natočený jako "nízkorozpočtové béčko".

Zázračná příroda (2012) (seriál)

Popis lidských technologií inspirovaných živou přírodou je jistě zajímavý nápad. Bohužel Richard Hammond je prostě "Jarda"... Technologičtí nadšenci už množství představených věcí znají a nebo si je sami zvládnou logickou úvahou vysvětlit. Množství záběrů je pouze zdržujících a objevení nutnosti kompromisní volby sice ukazuje slabou úroveň pořadu, ale také ji zvedá... Nejvydařenější je první díl.

Strážce návěstí (1976) (TV film)

V době svého vzniku se pravděpodobně jednalo o vynikající počin, bohužel zub času je neúprosný a u některých "hororových" scén jsem se usmíval kvůli zastaralému provedení.

Řád a chaos (2012)

Vynikající dokument posunující slovo kvalitní na novou úroveň. Kéž by bylo více takových dokumentů. Neobjevuje se zde žádné zbytečné opakování každých pět minut, naproti tomu je zde vše s určitou dávkou zjednodušení prezentováno pomocí jednoznačných počítačových animací, případně skutečnými pokusy.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Přestože se seriál The Big Bang Theory rozjel po lepší cestě, tak i tento "neodvysílaný" pilot je vynikající oddychová záležitost.

Spalující touha (1999)

Po zhlédnutí Eyes Wide Shut jsem byl značně neuspokojen, celý film je postaven na T. Cruizovi, který jakoby nám ukazoval spíše vlastní subjektivní vnímání reality svého života po nečekaném doznání jeho manželky. Při svém následném putování odkrývá několik dalších příběhových linií, do kterých vstoupí, ale které nevyřešené opouští aniž by měl možnost sám se dozvědět, kam směřovali. Po skončení jsem měl celou hlavu otázek , ale odpověď jen na první dějovou linii, které mě přišla nejméně zajímavá. V průběhu filmu jakoby se měnily žánry, což způsobilo neustálé napětí doplněné neuvěřitelně vhodně vybranou hudbou dotvářející ještě o něco hustší atmosféru. Velice mě potěšilo použití lékařského průkazu, neboť vždy když jsem si říkal, tak toto je už příliš, na obrazovce se objevilo něco, co mě zpátky posadilo naprosto famózně do křesla. Bohužel musím vytknout celkovou nejednoznačnost z výše uvedeného důvodu, kterou ještě podporovali "zasvěcené" komentáře na CSFD ohledně americké aristokracie padesátých let. Filmovou předlohou je kniha Traumnovelle z roku 1926! Knihu jsem nečetl, ale těm co neviděli film bych nejprve doporučil přečíst knihu - tento příběh v knižním podání může být výrazně lepší. Měl-li bych svůj názor stručně shrnout, řekl bych "Kubrick Vás pozve na sklenici vody, pochlubí se novou kávou, naladí Vás na jablečný štrúdl, ale nakonec Vám dá pouze sklenici vody...".

Společenství (2000)

Originální příběh a nepromyšlené provedení dělá z La Comunidad napínavou záležitost na jedno podívání.

Průvodce (2008)

Vynikající drama podle mého gusta s řádnou porcí černého humoru. Celý film je navíc tak pozitivní, jak jen v daném prostředí může být. Pochvalu také zaslouží skvělá hudba a to nejen za Beethovena... :)

Light Fantastic (2004) (seriál)

1. díl: Light Fantastic je oproti podobným dokumentům spíše filozoficko-historickým zamyšlením nad postupným objevováním poznatků o světle. Na jednu stranu se jedná o doplnění základního vzdělání, čímž bych shlédnutí tohoto dokumentu doporučil a na druhou stranu se zde z mého pohledu objevuje množství nezáživných pasáží. 2. díl: Druhý díl změnil můj pohled na tento dokument, neboť bez popisu pouze se znalostí názvu jsem očekával trochu jiné téma k rozvíjení. Nové poznatky druhého dílu navazují časovým vývojem na první díl a jakoby mění téma. Celkově se jedná spíše o několik různých historických událostí a objevů, které spojuje drobná nitka. Celkově se můj pohled na celý dokument zlepšil, neboť i přes věrná a často se opakující témata v podobných dokumentech zde bylo množství "nových" informací. 3. díl: Tak má vypadat správný dokument. 4. díl: Vynikající zakončení celého seriálu přinášející další nášup zajímavých poznatků v zábavné formě.

Rothschildové (1934)

Sledování The House of Rothschild jsem po 1/3 přerušil. Přestože si film hraje na životopisný, tak je první zásadní chyba hned v první minutě po úvodních titulcích (vývěsní štít). Úkolem celého filmu bylo pošpinit snažícího se člověk, na kterém bylo pácháno bezpráví. Nejen dnes je jméno tohoto významného rodu často spojováno se vším zlem, které na světě je a zcela chápu, proč byl právě tento film používán v nacistickém Německu k propagandě. Nechci nikoho hájit, ale hned po informaci o ztrátě velké hotovosti hlava rodiny natolik přehrávala, že nebylo o pravém účelu vůbec pochyb.