• Hudební

O vepříku a kůzleti (1970) (seriál)

Epizody: 1. Jak vepřík uschl docela na placičku 2. Jak vepřík a kůzle hledali houby 3. Jak si vepřík a kůzle koupili trumpetu 4. Jak vepřík a kůzle zasadili hrách 5. Jak vepřík a kůzle louskali ořechy 6. Jak vepřík a kůzle zvedali činku 7. Jak vepřík a kůzle pouštěli prasátka 8. Jak vepřík a kůzle malovali 9. Jak k vepříku a kůzleti přišlo padací house 10. Jak vepřík a kůzle stonali na sáně 11. Jak vepřík a kůzle slavili vánoce

Pěsň o Manšuk (1969)

Jde o válečný film ze studií Kazachfilmu. Epizoda jednoho dne z 2. svět. války, kdy se hrstka vojáků se brání v předem prohraném boji proti přesile německých tanků. Název filmu zachycuje jméno hlavní hrdniky filmu, kterou je Manšuk Mamedova, hraje ji Natalia Arinbasarova. Režie Maxit Begalnin. Dialogům jsem nerozuměl vůbec, protože ve verzi, kterou jsem viděl, byly v kazaštině.

Robot Emil (1960) (seriál)

V 60. letech velmi oblíbený veselý dětský seriál o trošinku popleteném ale dobromyslném a přátelském robotu Emilovi (hraje Jiří Šašek) s typickou mluvou a rád si pochutnávajícím na kovových předmětech.

Uličnictví pana Čabouna (1981) (TV film)

Docela vtipná komedie o výčitkách svědomí , nařčení z uličnictví a pokusu o omluvu chodci nedopatřením politému při zalévání květin.

Hospodská (2004) (TV film)

Toto je opravdu jen velmi stručný výcuc (proto dávám jen 4*) z divadelního představení, které tímto doporučuji navštívit.

Bližní na tapetě: Nactiutrhač (1969) (TV film)

Možná vám tento krátký film připomene klíčová věta řidiče sanitky, kterého hraje Landovský : To bych raději podal ruku praseti!

Hirošima (2005) (TV film)

Zajímavý, převážně hraný dokument s výpověďmi některých přeživších lidí popisujících osobní tragedie po výbuchu bomby. Možná by bylo dobré, kdyby byly zařazeny skutečné záběry po této události, ale na druhou stranu se tomu nedivím. Měl jsem totiž možnost vidět spoustu skutečných autentických běžně dosud nepublikovaných hrůzných fotografií. Dodnes je mi zle, když si na to vzpomenu.

Princ i niščij (1943)

Notoricky známá a docela dobře ztvárněná pohádka Marka Twaina Princ a chuďas. Režie Erast Garin a Chesja Lokšina.

Muž osmi tváří (1945)

Film byl natočený v Kijevských studiích podle scénáře Igora Lukovského, oficiální název má Zigmund Kolosovskij, alesponň takto je to uvedeno v titulcích. Vypráví o polském odboji koncem 2. světové války.V hlavní roli Kolosovského je Boris Dmochovskij, který se podílel i na režii.