• Hudební

Holubice (1960)

Velmi působivý film, který jsem viděll v dětství asi 4 x, příliš jsem jej asi nechápal, nedělal mi vůbec dobře. Přesto, když ho v kině reprisovali, znovu jsem na něj musel jít.

Zpívající pudřenka (1959)

Film jsem viděl jen 1x v dětství. Pudřenka a tabatěrka byly vysílač a přijímač se zvukovým signálem, což napomohlo usvědčit padoucha. Lehce úsměvný film typu dětské detektivky. Dodnes si pamatuji, že VB tam vyhlásila pátrání po černé limusině OB-16-25.

Červnové dny (1961)

Film si matně pamatuji z dětství, jednalo se o romantický film ze života tehdejší mládeže. Nepletu-li se, tak hornický učeň Pavel strávil noc v bytě své dívky Šárky a hrozilo mu vyhození z učiliště. Vůbec si ale nevzpomenu, kdo tam hrál. Z nostalgie dávám 4 hvězdičky.

Duel (1971) (TV film)

Film jsem viděl několikrát s časovými odstupy. Vůbec neztrácí na napětí a znovu zaujme.

Kamenný kvítek (1946)

Co by malé dítě jsem se u této klasické ruské pohádky dost bál, působila na mne velmi depresivně.

Bohatýr Nikita (1945)

Klasická ruská pohádka "Kostěj nesmrtelný". Proti tomuto zlému nepříteli bojoval a z jeho spárů vysvobodil nesmírně krásnou Marju Morjevnu bohatýr Nikita Kožemjak se svým druhem Bulatem Balagurem. Je to černobílá, příjemná pohádka i s několika velmi humornými situacemi.

Domácí víno (1963) (TV film)

Mít takovou matku,excelentně podanou D. Medřickou, zakrátko bych se zbláznil.

Duhová kulička (1985) (TV film)

Vynikající výkon Lubora Tokoše v hlavní roli, s níž se po letech vrátil na obrazovku.

Racek má zpoždění (1950)

R. Deyl dokonale zparodoval svou postavu flákače, čímž vyjádřil svůj postoj k podobným agitkám tehdejší doby.