Slaměný klobouk (1971)

Jo Helenka je Helenka a náš zákazník...Kdo nezkoukal o mnohé přišel.Perfektní přehlídka komediálního kumštu v té nejryzejší hvězdné podobě.

Tetička (1941)

Krásné, laskavé a hlavně hodně lidské herecké umění paní Naskové,pohladí každého filmfandu a milovníka starších českých komedií.Pokud přidáme nádhernou sporitistickou seanci a komickolidské vykreslení různách lidských letor,pak je tento filmík skoro dokonalý.

Svědek umírajícího času (1990)

Tendle filmík je nechutné zmermomocnění celkem dobrého seriálu.Takhle nehezky oškubat pětidílný seriál je barbarství a více jak dvě * si nezaslouží.

Sissi, mladá císařovna (1956)

Pokud se kdokoliv zajímá o dějiny ví,že to všechno bylo ale úplně jinak.Proč ale nezidealizovat něco,co dávno minulo.Jako příběh ze skoročervené knihovny na nedělní odpoledne to jde.Téměř megalomanská výprava a dokonalé kostýmy, k tomu všemu nádherná krajina a krásná R.Schneider-no co jiného si od historyromance přát více.

Tajemství Ocelového města (1978)

Adaptace děl J.Verna se né vždy povedou.Na tendle filmík se koukat určitě dá,nicméně mám pocit, že patří k těm né moc zdařilým.Chvályhodné však je,že se někdo ( krom Zemana) pokusil o zfilmování jiné předlohy než se stále v různých podobách opakujícího tajůplného ostrova.

Majster kat (1966)

V době, kdy jsem tento historický film viděla,jsem byla hooodně mladá.Nezapomenu na scénu ,kde Turci baštili meloun (tehdy né zrovna běžné zboží) a na obrovskou chuť na něj a na mladého Emilka,který se skoro mazlí se sekerou.Z tehdejšího pohledu to bylo krásně romantické,hodně exotické s úžasnou přehlídkou těch nejlepších slovenských herců. Vůbec,todlenc je jeden z hodně dobrých filmů slovenské tvorby.A tento názor mám i po letech a opětovném zkoukání.

Requiem pro panenku (1991)

Tak trošku podobnost s jedním "Formanem".Ale jinak je to asi solidní ukázka života v socialistickém ústavu pro postižené, které byly vždy v ponurých domech a hlavně někde,kde na ně nebylo vidět.B.Hrzánová a S.Valentová byly naprosto jedinečné.Pro mně hlavně B.Hrzánová-i když nebyla debil,tak ho z ní scénář dokonale udělal a ona se své role zhostila na výbornou.

Dotek Medúzy (1978)

Mám ráda L. Venturu a nemám ráda R.Burtona,ale tendlenc filmík je skutečně něco.Po vcelku pomalém začátku se rozvíjí do hodně svižného tempa aby pomalu vygradoval do překvapivého a ohromujícího závěru.Na to kolik je tomuto filmíku let, mu nelze vcelku nic vytknout a nedokonalost některých scén??? - v dnešní moderní digi době se mnohdy natočí cosi ,co se s tímto dílem nedá vůbec srovnat.Ten, kdo není rozežraný dnešníma moderníma efektama si užije bezva napětíčko.Pro filmfandy je to povinnost!

Nulová šance (1988) (seriál)

"A jako vždy JIme,pokud ......tento disc se zničí za 5 vteřin".Pokud dávám pohádkám vysoké hodnocení,nemohu u této seriálové pohádky pro dospělé udělat vyjímku.Po dost letech koukám na Divix s tímto seriálem a napětí střídá nostalgie.Dobrý akční seriál z 80-tých let ve kterém byly na tehdejší dobu skvěle vybaveni technickýma udělátkama a který tak trochu pokračoval v celovečerácích.Ale tam chyběla ta skvělá týmová prácička.No ale i po letech má své kouzlo,což se nedá říct o mnoha jiných seriálech.Všem nadšencům doporučuji- a já du zase koukat.

Prokletí králové (2005) (seriál)

Když jsem před drahnou dobou četla "prokleté krále",byla jsem unešena hlavně prvním dílem,kde je naprosto sugestivně popsáno upálení velmistra J.De Molay.Čekala jsem, že filmové zpracování se pochlapí a bude ještě sugestivnější.Ó jak jsem se pletla.Tohle je jeden z nejslabších history seriálů,jaké kdo nakroutil.Nevím kdo to zpackal, ale dějiny té doby jsou tak fascinující,že ty to určitě nebyly.